×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/20172018/konkurs_historyczny
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/20172018/konkurs_historyczny

21617477 1444326865621113 8598792710569690684 n21 września 2017r  odbyła się VI edycja Rodzinnego Konkursu Historycznego pt. "Historia Polski w pigułce". Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie PRO GIMNAZJUM działające przy Szkole Podstawowej nr 3 we Wrześni. Pomysłem konkursu, opracowaniem i organizacją zajmuje się pani Małgorzata Korfini- Stachnik. Konkurs był skierowany do wszystkich mieszkańców naszego regionu.

Na konkurs przyszły rodziny: dziadkowie z wnukami, rodzice z dziećmi, wujkowie z siostrzenicami, grupy koleżeńskie czyli uczniowie różnych szkół. Na konkursie była bardzo miła atmosfera. Najbardziej zafascynowane były dzieci z klas IV, które pierwszy raz brały udział wspólnie z rodzicami lub dziadkami. Były również rodziny, które są z nami od początku. Dla najmłodszych był przygotowany teścik dostosowany do ich wiadomości, np. pytanie o strajkujące dzieci z Wrześni, o herb naszego miasta i hymn Polski. W teście dla dorosłych pytaliśmy np.  o trzy ostatnie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego i obrazy historyczne oraz ich autorów. Podobno te pytania były najtrudniejsze.
Głównym celem konkursu jest łączenie pokoleń i to właśnie udało się w 100%. I to cieszy najbardziej. Już dzisiaj zapraszamy państwa na kolejną edycję za rok.

{gallery}wydarzenia/20172018/konkurs_historyczny{/gallery}

Nasze certfikaty

Początek strony