21617477 1444326865621113 8598792710569690684 n21 września 2017r  odbyła się VI edycja Rodzinnego Konkursu Historycznego pt. "Historia Polski w pigułce". Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie PRO GIMNAZJUM działające przy Szkole Podstawowej nr 3 we Wrześni. Pomysłem konkursu, opracowaniem i organizacją zajmuje się pani Małgorzata Korfini- Stachnik. Konkurs był skierowany do wszystkich mieszkańców naszego regionu.

Na konkurs przyszły rodziny: dziadkowie z wnukami, rodzice z dziećmi, wujkowie z siostrzenicami, grupy koleżeńskie czyli uczniowie różnych szkół. Na konkursie była bardzo miła atmosfera. Najbardziej zafascynowane były dzieci z klas IV, które pierwszy raz brały udział wspólnie z rodzicami lub dziadkami. Były również rodziny, które są z nami od początku. Dla najmłodszych był przygotowany teścik dostosowany do ich wiadomości, np. pytanie o strajkujące dzieci z Wrześni, o herb naszego miasta i hymn Polski. W teście dla dorosłych pytaliśmy np.  o trzy ostatnie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego i obrazy historyczne oraz ich autorów. Podobno te pytania były najtrudniejsze.
Głównym celem konkursu jest łączenie pokoleń i to właśnie udało się w 100%. I to cieszy najbardziej. Już dzisiaj zapraszamy państwa na kolejną edycję za rok.

Nasze certfikaty

Początek strony