20170915 09081915 września 2017r uczniowie klasy VI a i klasy II c i nauczyciele: Małgorzata Korfini-Stachnik, Hanna Lisiak Góźdź i Małgorzata Przybylska z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr3 we Wrześni, wzięli udział w wyjeździe terenowym z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2017, których organizatorem było Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich.
Celem wycieczki było zapoznanie uczestników z dziedzictwem kulturowym w naszym regionie pozostałym po ewangelikach.


Podczas zwiedzania uczniowie zobaczyli cmentarze ewangelickie w Miłosławiu, Sokolnikach, Bierzglinie, Węgierkach, Gonicach. Również zobaczyli kościoły ewangelickie we Wrześni i Węgierkach, które w przeszłości należały właśnie do ewangelików oraz poznawali tereny naszego regionu. Podczas zwiedzania młodzież mogła zaobserwować problem związany z utrzymaniem i dbaniem o cmentarze innych wyznań, które  wymagają  uporządkowania i troski. Na koniec uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy z wiadomości zdobytych podczas wycieczki.
Młodzież była zadowolona. Przyznali, że uzyskali informacje, które pozwolą inaczej spojrzeć na nasza historię i zrozumieć inne religie.

Nasze certfikaty

Początek strony