×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/20172018/co_po_ewangelikach_pozostalo
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/20172018/co_po_ewangelikach_pozostalo

20170915 09081915 września 2017r uczniowie klasy VI a i klasy II c i nauczyciele: Małgorzata Korfini-Stachnik, Hanna Lisiak Góźdź i Małgorzata Przybylska z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr3 we Wrześni, wzięli udział w wyjeździe terenowym z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2017, których organizatorem było Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich.
Celem wycieczki było zapoznanie uczestników z dziedzictwem kulturowym w naszym regionie pozostałym po ewangelikach.


Podczas zwiedzania uczniowie zobaczyli cmentarze ewangelickie w Miłosławiu, Sokolnikach, Bierzglinie, Węgierkach, Gonicach. Również zobaczyli kościoły ewangelickie we Wrześni i Węgierkach, które w przeszłości należały właśnie do ewangelików oraz poznawali tereny naszego regionu. Podczas zwiedzania młodzież mogła zaobserwować problem związany z utrzymaniem i dbaniem o cmentarze innych wyznań, które  wymagają  uporządkowania i troski. Na koniec uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy z wiadomości zdobytych podczas wycieczki.
Młodzież była zadowolona. Przyznali, że uzyskali informacje, które pozwolą inaczej spojrzeć na nasza historię i zrozumieć inne religie.

{gallery}wydarzenia/20172018/co_po_ewangelikach_pozostalo{/gallery}

Nasze certfikaty

Początek strony