Rodzinny Konkurs Historyczny

,,HISTORIA POLSKI W PIGUŁCE”

Jeżeli interesujesz się historią, chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i odbyć niezwykłą podróż w czasie, to koniecznie przyłącz się do naszej zabawy!

Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców naszego regionu, bez względu na wiek: dzieci i rodziców, dziadków i wnuków oraz wszystkich, którym bliskie są dzieje naszej Ojczyzny. Liczymy, że w naszej lokalnej zabawie historycznej nie zabraknie znanych i cenionych wrześnian i osób powiatu wrzesińskiego: przedstawicieli władz, przedsiębiorców, ludzi świata kultury i nauki.

Wiemy, że patrząc w przyszłość powinniśmy pamiętać o doświadczeniach minionych lat, dlatego zatrzymajmy się na chwilę i weźmy udział w tej wielopokoleniowej zabawie historycznej.

Rodzinny konkurs historyczny pt. „HISTORIA POLSKI W PIGUŁCE” organizuje STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU GIMNAZJUM NR 1 WE WRZEŚNI PRO GIMNAZJUM działające przy Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni.

Przedmiotem pytań konkursowych będą najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny i Wrześni. Organizatorom konkursu należy na przypomnieniu i upowszechnieniu najważniejszych wiadomości z kraju i regionu. Dlatego też pytania nie będą trudne i sformułujemy je w postaci pisemnego testu wyboru.

REGULAMIN

 Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:

  1. Młodzież szkolna
  2. Dorośli

Uwaga: w konkursie nie mogą uczestniczyć nauczyciele historii oraz osoby z wykształceniem historycznym.

    Konkurs odbędzie się 21 września 2017r. (czwartek) o godz.17.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrześni przy ul. Kosynierów 32. Telefoniczne zgłoszenia udziału w konkursie prosimy zgłaszać do dnia 20 września 2017r. pod nr telefonu: sekretariat szkoły – 614360299 lub  tel. kom. 509131363.

Dla autorów najlepszych odpowiedzi przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas Święta  Patrona Szkoły w dniu 29 września 2017 r.

Nasze certfikaty

Początek strony