Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Zespole Szkół nr 1 we Wrześni

20171120 09221025 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W związku z tym klasa 0 a, wybrała się do Biblioteki Publicznej we Wrześni, aby bardziej poznać tradycję tego święta.

20171130 094820W dniach 29 i 30 listopada dzieci z klas: 0, l, ll , lll  na zajęciach poprowadzonych w naszej szkole przez " Warsztaty z Uśmiechem" poznały budowę oraz rodzaje pszczelich domków: ula i pasieki.

23W poniedziałek 27 listopada odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Petronelka z pyrki" oraz  wręczenie nagród i dyplomów.

IMG 20171109 0955471 Uczniowie klasy III c biorą udział w wojewódzkim konkursie „Bezpiecznie to wiedzieć i znać – znamy środowisko lokalne i jego wartości” zorganizowanym przez Wojewódzką Komendę Policji i  Wodociągi w Poznaniu. Nasze zadanie polega na nakręceniu krótkiego filmiku, w którym będziemy zachęcać do dbania o środowisko lokalne w kontekście ekologii. W związku z tym, dnia 9 listopada funkcjonariusz Policji z KPP Wrzenia przeprowadził prelekcje na tematy związane z ochroną środowiska.

IMG 20171110 131014Dzieci z klasy 1c wykonały figurki z ziemniaków na konkurs zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Września pt. ,,Petronelka z pyrki". Dzieci wykazały się dużą pomysłowością. Czekają teraz na rozstrzygnięcie konkursu.

WP 20171109 08 51 07 ProW dniu 9 listopada uczniowie klasy I a i I c udali się na wycieczkę do Poznania. Celem wyjazdu była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, które znajduje się na Starym Rynku. To wspaniałe miejsce dla osób, które chcą zapoznać się z historią i tradycją Poznania, poznańską gwarą oraz, przede wszystkim, z historią i sposobem wypieku rogali świętomarcińskich.

0001

zawody zdjW ostatni weekend października w Bornym Sulimowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo olimpijskim. W zawodach wystartowało blisko 200 zawodników i zawodniczek ze strefy północno – zachodniej. Uczennica naszej szkoły Nikola Haremza z kl VI b zawodniczka wrzesińskiego UKS Hwarang wywalczyła brązowy medal. Gratulujemy!

szachyDnia 26.10.2017r tradycyjnie w Nekli odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Szachach.

DSC 0324Dnia 12 listopada 2017 r. uczniowie klas IV,V,VI,VII i II gimnazjum naszej szkoły przygotowani przez p. Agnieszkę Konopkę Adamską wzięli udział w 12 Wrzesińskich Śpiewankach organizowanych przez chór Camerata.