Komunikaty

20170915 09081915 września 2017r uczniowie klasy VI a i klasy II c i nauczyciele: Małgorzata Korfini-Stachnik, Hanna Lisiak Góźdź i Małgorzata Przybylska z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr3 we Wrześni, wzięli udział w wyjeździe terenowym z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2017, których organizatorem było Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich.
Celem wycieczki było zapoznanie uczestników z dziedzictwem kulturowym w naszym regionie pozostałym po ewangelikach.

IMG 20170913 081645Dnia 13 września najmłodsze dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Tańca Hajdasz. Z dużym zainteresowaniem uczniowie oglądali krótkie przedstawienie i brali udział w zajęciach ruchowych, które zachęciły ich do zainteresowania się tańcem.

Rodzinny Konkurs Historyczny

,,HISTORIA POLSKI W PIGUŁCE”

Jeżeli interesujesz się historią, chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i odbyć niezwykłą podróż w czasie, to koniecznie przyłącz się do naszej zabawy!

Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców naszego regionu, bez względu na wiek: dzieci i rodziców, dziadków i wnuków oraz wszystkich, którym bliskie są dzieje naszej Ojczyzny. Liczymy, że w naszej lokalnej zabawie historycznej nie zabraknie znanych i cenionych wrześnian i osób powiatu wrzesińskiego: przedstawicieli władz, przedsiębiorców, ludzi świata kultury i nauki.

Wiemy, że patrząc w przyszłość powinniśmy pamiętać o doświadczeniach minionych lat, dlatego zatrzymajmy się na chwilę i weźmy udział w tej wielopokoleniowej zabawie historycznej.

Rodzinny konkurs historyczny pt. „HISTORIA POLSKI W PIGUŁCE” organizuje STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU GIMNAZJUM NR 1 WE WRZEŚNI PRO GIMNAZJUM działające przy Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni.

Przedmiotem pytań konkursowych będą najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny i Wrześni. Organizatorom konkursu należy na przypomnieniu i upowszechnieniu najważniejszych wiadomości z kraju i regionu. Dlatego też pytania nie będą trudne i sformułujemy je w postaci pisemnego testu wyboru.

Oferta ubezpieczenia EUROBROKERS page 003 1

Tabela Bezpieczny.pl

WU Bezpieczny.pl

20170904 092022Dnia 4. września w murach Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Wyniki konkursu muzycznego:

20170608 122803Wiadomo, że matematyka to trudny przedmiot, ale nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie klasy Ia, którzy zajmowali się różnymi projektami na lekcji w ramach kółka matematycznego.

20170610 124644W maju bieżącego roku klasa Ia postanowiła poświęcić czas na zbiórkę maskotek dla chorych dzieci i dorosłych ze Szpitala Powiatowego we Wrześni. Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

20170607 110522Dzięki uprzejmości pani Anny Bartlewicz oraz młodzieży z gimnazjum, uczniowie klasy Ia wraz z opiekunkami wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji z zakresu robotyki. 5 czerwca dzieci mogły sterować małymi robotami

20170523 090845W dniu 23 maja dzięki współpracy z pedagogiem szkolnym – Katarzyną Pacochą, zorganizowana została w klasie Ia wycieczka do Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Podkategorie

Komisja rekrutacyjna przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 w Zespole Szkół nr 1 we Wrześni informuje, że zakończyła prace rekrutacyjne dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016.

Lista dzieci przyjętych do oddziału zerowego wywieszona będzie w gablocie przy sekretariacie szkoły.

Przewodnicząca komisji

mgr Lidia Szymańska