Wydarzenia - Klasy 0-III

20170518 084308W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 18 maja 2017 roku klasy: III a, III b, III c  na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni uczestniczyły w spotkaniu z Grzegorzem Kasdepke – ulubionym pisarzem, autorem książek dla dzieci.

DSC 4726Dnia 18 maja w naszej szkole dzieci z zerówki zaprosiły rodziców na wspaniałe przedstawienie z okazji Dnia Matki i Ojca. Zaproszeni goście z uwagą wysłuchali wierszyków i piosenek, które przygotowały ich pociechy. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione prezenty.

Zdjęcie0431W ramach spotkań z znanym pisarzem twórczości dziecięcej, tym razem klasa II c uczestniczyła w spotkaniu z Zofią Stanecką pisarką dla dzieci. Dzieci dowiedziały się między innymi, że ulubione przez nich książeczki o Basi, pani Zofia pisze w ciągu jednego dnia.

Zdjęcie0425Dnia 15 maja dzieci z klas 0 – III uczestniczyły w przedstawieniu pt. „ Karolcia” zorganizowanym przez Teatr Artenes z Wrocławia. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak  historia o Karolci i jej koralika została ożywiona przez grę aktorów. Było wiele wrażeń i humoru. Na uwagę zasługuje fakt, że w trakcie gry aktorzy przypominali dzieciom o zasadach poruszania się po drodze oraz jak udzielać pomocy potrzebującym.

Zdjęcie0361Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Tak też było w naszej szkole. Dnia 28 kwietnia uczniowie klas 0 – III wzięli udział w uroczystym apelu z okazji ustanowienia Konstytucji 3 Maja.

Bezpiecznie to wiedziec i znaćW bieżącym roku szkolnym klasa II c z SSP nr 3 w Zespole Szkół nr 1 we Wrześni wzięła udział w konkursie plastycznym w ramach realizowanego programu: BEZPIECZNIE TO WIEDZIEĆ I ZNAĆ pod patronatem Fundacji Banku Zachodniego WBK S. A. oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

WP 20170410 10 02 37 ProW dniu 10 kwietnia gościli u nas uczniowie ZSP wraz z opiekunem p. Adamem Egiertem nauczycielem j. angielskiego. Uczniowie tej szkoły zaprezentowali baśń ,,Królewna Śnieżka” w j. angielskim. Ponieważ jeszcze nie umiemy tak biegle wypowiadać się w j. angielskim całość miała narratora w j. polskim.

pracZbliżają się Święta Wielkanocne. Wszyscy robimy porządki w domach, robimy stroiki wielkanocne, malujemy i ozdabiamy jajka. Zobaczcie jak dzieci z zerówki pięknie pracują ozdabiając jajka, które będą ozdobą wielkanocnego stroika.

IMAG0059Przed świętami wielkanocnymi klasa III C wybrała się do kina na na bajkę ,,Zając Max ratuje Wielkanoc”. Bajka podobała się dzieciom oraz wychowawcy. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie wartości są w życiu najważniejsze oraz jak o nie dbać. Wyjście było bardzo udane.

IMAG00575 kwietnia klasie III C odbyło się rozwiązanie konkursu na najpiękniejszy zeszyt w klasie. Główna nagroda przypadła Wiktorii Maślij. Na podium znaleźli się też: Nadia Kurzawa i Mateusz Antczak. Gratulujemy i życzymy najpiękniejszych zeszytów w szkole.