Wydarzenia - Klasy 0-III

20181024 121056W naszej szkole odbywały się zajęcia plastyczno- techniczne, które prowadziła p. Gosia z 1 a. Zainteresowanie dzieci i chęć uczestnictwa w kółku sprawiło, że uczęszczało na nie 20 uczniów. Głównym celem kółka plastycznego było rozwijanie wrażliwości estetycznej uczniów, indywidualnych zdolności twórczych, ich wyobraźni oraz twórczego myślenia. Panująca atmosfera przyjaznej, twórczej pracy sprzyjała powstawaniu więzi w grupie oraz wyzwalała u uczniów wiarę we własne uzdolnienia. Tematyka zajęć dobierana była stosownie do pór roku, przypadających świąt, oraz zainteresowań dzieci.

received 43842757699613318 czerwca SKO- wiczów odwiedziła p. Edyta z Banku PKO, która przedstawiła dzieciom pojęcie banku- po co one są, do czego służą i co robią. Przeprowadziła w klasie dyskusję na temat oszczędzania i tego jak można oszczędzać. Każdy otrzymał upominki SKO i na pewno wyniósł wiele nowych i wartościowych wiadomości z tej ciekawej lekcji.

Zachęcamy innych do przygody z SKO i oszczędzania!

IMG 20190612 171645Dnia 12.06.2019 w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe dla uczniów, którzy  w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w klasach zerowych i klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Halina Kotyk. Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie szkoły. Na dzieci czekały atrakcje plastyczne, ruchowe, komputerowe oraz zabawy. Dla rodziców była to okazja, by porozmawiać z dyrektorem szkoły, nauczycielami, pedagogiem i psychologiem. Było to bardzo udane spotkanie.

1Klasy 1 D i 1 E wraz z wychowawcami na koniec roku szkolnego postanowili jeszcze odwiedzić wioskę norweską Arendel w Zagórowie. Jest to jedyne miejsce w swoim rodzaju, które nawiązuje do Skandynawii od drewnianch domków po zwierzęta. Piękne konie, renifery, zabawy na piasku i pyszne kiełbaski z ogniska zapewniły dzieciom ogromną zabawę i radość.

kHannna Wabich i Katarzyna Lis z klasy I D to uczennice, które uwielbiają tańczyć. Swój ogromny talent prezentują podczas ogólnopolskich konkursów tanecznych. Odnoszą duże sukcesy i bardzo często stoją na podium.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

1W maju uczniowie klas I b i I d wybrali się wraz z wychowawcami do Mikroskali w Koninie. W Centrum Edukacji mieli okazję zobaczyć 30 makiet o charakterze edukacyjnym, a największą zabawę sprawiło im to, że mogli decydować jaki element makiety poruszy się, zagara czy zaświeci. Spędzili również czas w pracowni modelarskiej gdzie samodzielnie wycinali ze styropianu małe figurki. Jednak największą atrakcję sprawił im emocjonujący seans filmowy w kinie 6D.

IMG 5165Dzieci z klasy 1e udały się z okazji Dnia Dziecka na piknik nad Zalew Wrzesiński. Czekał na nas tam właściciel lodziarni MIami Ice, pan Eryk, który serwował uczniom przepyszne lody i lemoniadę. Później bawiliśmy się wspólnie na placu zabaw i w parku linowym. Wesoło i smacznie spędziliśmy tegoroczny Dzień Dziecka na łonie natury!

Resized 20190611 08344311 i 12 czerwca klasy: 0 a i 1 c odwiedziły Bank PKO we Wrześni. Na samym początku pracownicy Banku oprowadzili dzieci po obiekcie i zapoznali ich ze swoim miejscem pracy. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził tester do sprawdzania autentyczności banknotów, który bada rozmiar banknotu, znaki wodne itd. Dzieci miały niebywałą okazję zobaczyć i porównać polskie banknoty z innymi, takimi jak: euro, franki, dolary, funty. Następnie odbył się konkurs sprawdzający zdobytą wiedzę, a na koniec dzieci pięknie narysowały logo SKO.

20190603 110823Zosia Guzik z kl. lI b została laureatką konkursu plastycznego „Agresja rujnuje, szacunek buduje!” w kategorii klas I – III. Konkurs był jednym z działań podjętych w ramach ochrony zdrowia psychicznego i miał na celu przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom w postaci uzależnień i agresji wśród uczniów oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec innych. Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpiło podczas wydarzenia „Niedziela z Powiatem” w dniu 2 czerwca 2019 roku. Gratulujemy!

IMG 20190527 10554029.05 w klasie 3a odbyła się niecodzienna lekcja plastyki. Odwiedziła nas mama Bruna p. Monika Grześkowiak- malarka, projektantka, fotografka. Na wstępie p. Monika zaprezentowała nam swoje obrazy, omówiła techniki malarskie, oraz pokazała farby i narzędzia, którymi się posługuje. Następnie opowiedziała o tym, że sztuka gościła w jej życiu od najmłodszych lat. Zawsze lubiła rysować i każdą wolną chwilę poświęciła rozwijaniu swojej pasji. Na koniec omówiła temat pracy plastycznej, którą miały wykonać dzieci. Tą ciekawą lekcję zakończyły pytania dzieci, podziękowania i wspólna fotografia.

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200