Wydarzenia - Gimnazjum

zawody2 W Nowym Sączu rozegrano Puchar Polski w Taekwondo olimpijskim „Małopolska Cup- Turniej Nadziei Olimpijskich''. Wzięło w nim udział ponad 400 zawodników z Polski, Ukrainy, Białorusi, Czech. Uczennica kl IIIA Dagmara  Haremza stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal, natomiast jej koleżanka, uczennica Aleksandra Andrzejczak, zdobyła medal brązowy.
                                                                                                                            Gratulujemy

Karate Mistrzostwa Świata 1W dniach 25 listopada w Cluj – Napoka w Rumuni  rozegrane zostały  XXXIII Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym i VII  Mistrzostwa Świata  w Karate Fudokan. W  Mistrzostwach  Świata wystartowało ponad 1000 zawodników z 56 państw.

IMG 20171023 WA0002Dnia 20.10.2017r klasa VIIA będąca Klasą Akademicką Wydziału Chemii wzięła udział w warsztatach chemicznych. Tematem wiodącym były mieszaniny i sposoby ich rozdzielania.

Piłkarze1Dnia 25 października w hali sportowej przy SSP nr 6 we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Halowej Piłce Nożnej chłopców.

20171004 174708W dniach 4 –7 października 2017r. w ramach Zielonej Szkoły 24-osobowa grupa uczniów klasy 3 d gimnazjum wzięła udział w warsztatach matematycznych w nadmorskim Dźwirzynie.

WP 20171017 12 44 24 ProDnia 17 października w hali sportowej przy SSP nr 6 we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Września w Halowej Piłce Nożnej chłopców. Do rozgrywek przystąpiły reprezentacje szkół z Otocznej, Grzybowa, Nowego Folwarku oraz SSP nr 3 i SSP nr 6 z Wrześni.

To ogólnopolski  program wspierania zdolnych, zainteresowanych chemią uczniów gimnazjum zorganizowany przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego i Polskie Towarzystwo Chemiczne, a finansowany przez Ministerstwo  Edukacji Narodowej.
    Czworo uczniów klas trzecich gimnazjum z naszej szkoły, Aleksandra Andrzejczak, Oliwia Zych, Mikołaj Chojnacki i Szymon Paszak, zostało zaproszonych na tygodniowe warsztaty, które odbędą się w dniach od 24-30 września br. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia składać się będą z zajęć laboratoryjnych dających możliwość samodzielnego eksperymentowania, ćwiczeń rachunkowych, zajęć psychologicznych zwiększających umiejętności współpracy w grupie i radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, spotkań wieczornych z laureatami olimpiady chemicznej i medalistami olimpiad międzynarodowych oraz chemicznych gier dydaktycznych.
                                                                                                       Opiekun grupy: Iwona Tokarska

Dnia 23 czerwca 2017r. we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość pożegnania uczniów kl. III Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika we Wrześni. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście, między innymi burmistrz Miasta i Gminy Września pan Tomasz Kałużny, przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni pan Waldemar Grześkowiak, ksiądz kanonik Mieczysław Kozłowski, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pan Jarosław Malicki, prezes Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego pan Bolesław Święciochowski, „Przyjaciele Szkoły” państwo Krystyna i Jan Nowakowie oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Andrzejczak – Wagner.

tol.1W klasach gimnazjum i szkoły podstawowej, w ramach zajęć WDŻ przeprowadzono ćwiczenie, pokazujące z jakimi utrudnieniami spotykają się osoby posiadające dysfunkcje. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom, że funkcjonowanie w szkole osób np. z dysleksją jest trudnym zadaniem.

W tym roku szkolnym od lutego do czerwca nasza szkoła wzięła udział w akcji ogłoszonej przez Fundację Przyjazny Świat Dziecka z siedzibą w Warszawie pt. ,,Przywróćmy Dzieciom Uśmiech ‘’. Akcja ta polegała na zbiórce makulatury.