JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/2018/biblioteka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2018/biblioteka

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Poniedziałek 8.00 – 16.00
Wtorek 8.00 – 15.00
Środa 8.00 – 15.00
Czwartek 8.00 – 15.00
Piątek 8.00 – 16.00

W bibliotece szkolnej pracują mgr Wiesława Wojdyńska i mgr Olga Szady.

Biblioteka SSP 3 posiada w swych zbiorach ok. 30 tys. książek, prenumeruje czasopisma dla uczniów i nauczycieli. Jest skomputeryzowana, a jej księgozbiór jest ewidencjonowany i wypożyczany w programie bibliotecznym MOL.

Biblioteka została wyposażona w sprzęt komputerowy zakupiony w ramach współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego projektu Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych. Przeprowadzane są tu lekcje biblioteczne i przedmiotowe z użyciem księgozbioru podręcznego, a także z wykorzystaniem Internetu.

Biblioteka czynna jest także w czasie wywiadówek. Rodzice mają możliwość zapoznania się ze stanem konta czytelniczego dziecka oraz wypożyczenia lektury dla siebie.

Organizowane są kiermasze książek, na których każdy – uczeń, rodzic, nauczyciel czy pracownik szkoły może znaleźć coś dla siebie; realizowane rządowe programy takie jak np.: ,,Książki naszych marzeń”  program dofinansowujący zakupy książek dla bibliotek szkół podstawowych.

Biblioteka uczestniczy w wydarzeniach promujących czytelnictwo: spotkania autorskie, warsztaty organizowane przez Bibliotekę Publiczną. Organizuje projekty edukacyjne, bierze udział w Targach Edukacyjnych.

{gallery}2018/biblioteka{/gallery}