Dnia 23 czerwca 2017r. we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość pożegnania uczniów kl. III Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika we Wrześni. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście, między innymi burmistrz Miasta i Gminy Września pan Tomasz Kałużny, przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni pan Waldemar Grześkowiak, ksiądz kanonik Mieczysław Kozłowski, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pan Jarosław Malicki, prezes Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego pan Bolesław Święciochowski, „Przyjaciele Szkoły” państwo Krystyna i Jan Nowakowie oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Andrzejczak – Wagner.

W części oficjalnej dyrektor szkoły pani Halina Kotyk wręczyła nagrody laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych oraz zawodów sportowych. Następnie uhonorowała Mateusza Rzepkę, któremu przyznano  tytuł „Prymusa Szkoły” oraz Krystiana Haremzę i Filipa Wagnera, którym przyznano tytuł „Sportowców Szkoły”. Najwyższą średnią dydaktyczną w gimnazjum w latach 2014 – 2017 uzyskał Karol Skorupski, a stuprocentową frekwencją wykazał się Krzysztof Czerniak.
Po części oficjalnej przygotowanej przez panią Iwonę Jasińską i panią Annę Bartlewicz odbyła się część artystyczna. Autorkami scenariusza były pani Ewa Drobiec i pani Marlena Wojtkowiak.  Dekorację przygotowała pani Edyta Szamburska, a oprawę muzyczną pani Agnieszka Konopka – Adamska. Ciekawe przedstawienie teatralne przeniosło widzów do Hollywood.
Dzięki niezwykłej podróży do fabryki snów i marzeń można było spotkać różne postacie filmowe: Supermana, Jacka Sparrowa, Sherlocka Holmesa, Zorro, Leię i Katniss.  Bohaterowie widowiska przypomnieli widzom, że życie jest filmem, w którym nie jest się tylko aktorem, lecz także reżyserem własnego przedstawienia. W spektaklu wzięli udział: Piotr Adamski, Zofia Mielcarek, Kinga Lider, Jakub Ziółkowski, Antoni Pol, Daniel Pawłowski, Kacper Karcz, Julia Kubczak i Marta Szafrańska.
Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych.