W tym roku szkolnym od lutego do czerwca nasza szkoła wzięła udział w akcji ogłoszonej przez Fundację Przyjazny Świat Dziecka z siedzibą w Warszawie pt. ,,Przywróćmy Dzieciom Uśmiech ‘’. Akcja ta polegała na zbiórce makulatury.

Przekazano Fundacji około jednej tony makulatury. Celem tej akcji była pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Udział w niej sprawił również, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną  zdobyli wiedzę na temat segregowania odpadów. Nagrodzono uczniów, którzy oddali więcej niż pięćdziesiąt kilogramów makulatury ( nagrody książkowe zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wrześni) . Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy wzięli udział w tej akcji serdecznie dziękujemy.