W tym roku szkolnym szkoła wzięła udział w II edycji Konkursu Ekologicznego-,, Edukujemy-Pomagamy’’, organizowanego przez firmę ,,Reba’’- Organizacja Odzysku S.A. z siedzibą w Warszawie. Od lutego do końca marca 2017r. uczniowie przynosili do szkoły zużyte baterie, które były składowane do specjalnych kartonów. Przekazaliśmy w sumie 21 kartonów. W maju firma ,,Reba’’ ogłosiła wyniki konkursu.

Szkoła została laureatem II Edycja Konkursu Ekologicznego- ,,Edukujemy-Pomagamy’’. Nagrodą do szkoły był sprzęt sportowy min. w postaci piłek do gry nożnej, koszykówki, siatkówki, rakietek do tenisa stołowego, frisbee, oraz ściskaczy do rąk. Uczniowie, którzy przekazali najwięcej baterii otrzymali nagrody rzeczowe. Fundatorem tych nagród był Urząd Miasta i Gminy Września. Ponadto wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza otrzymali dyplom podziękowania od Fundacji Integracja i Reby Organizacji Odzysku S.A. za udział w tym konkursie. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja Integracja z siedzibą w Warszawie otrzymała wsparcie rzeczowe w postaci sprzętu komputerowego.