DSC 0497W Zespole Szkół nr 1 we Wrześni odbył się wyjątkowo na początku czerwca 2017r.(a nie jak w poprzednich latach w miesiącu lutym) XVII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o AIDS. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 we Wrześni (Gimnazjum), a współorganizatorem PSSE ,,Sanepid’’ we Wrześni.

W grudniu 2016r. odbyły się w szkołach naszego powiatu etapy szkolne tego konkursu i do etapu powiatowego przeszło po 2 uczniów z każdej szkoły. W sumie w konkursie wzięło udział 18 uczniów z gimnazjów: Miłosławia, Pyzdr, Zasutowa, Targowej Górki, Nowego Folwarku, Orzechowa, Kołaczkowa, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 we Wrześni.
Komisja w składzie :
-przewodnicząca: p. Anna Węclewska (PSSE ,, Sanepid’’ Września); członkowie p. dyr. H. Kotyk (Zespół Szkół nr 1 we Wrześni), p. M. Sotirov (Zespół Szkół nr 1 we Wrześni) oceniła prace uczniów i wytypowała zwycięzców:
I miejsce: Dominika Sikorska (Gimnazjum w Miłosławiu)
II miejsce: Sara Marczak (Zespół Szkół w Nowym Folwarku)
III miejsce: Wojciech Nowak (Zespół Szkół nr 1 we Wrześni)

Przyznano ponadto jedno wyróżnienie dla Karoliny Staszak z Zespołu Szkół w Orzechowie. Na zakończenie p. wicedyrektor A. Janiszewska i przewodnicząca komisji p. A Węclewska wręczyły nagrody i dyplomy. Przewodnicząca podziękowała wszystkim za udział w konkursie i przekazała, że w przyszłym roku konkurs będzie organizował ,,Sanepid we Wrześni’’.