DSC 0540Dnia 6 VI 2017r. w naszej szkole  odbyła się już XII Powiatowa Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 we Wrześni (Gimnazjum nr 1 ) oraz Starostwo Powiatowe we Wrześni. Wzięło w niej udział 16 uczniów, po dwóch z każdej szkoły naszego powiatu: Zasutowa, Pyzdr, Orzechowa, Kołaczkowa, Miłosławia, Nowego Folwarku, Gimnazjum nr 1 i 2 we Wrześni.

Uczniowie rozwiązali test składający się z trzydziestu zamkniętych pytań. Komisja w składzie: przewodnicząca: mgr Urszula Łabęda (Naczelnik Wydziału Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego we Wrześni); członkowie: mgr Mariola Sotirov (nauczyciel biologii Gimnazjum nr 1 we Wrześni), mgr Anna Kobielak (nauczyciel biologii  Gimnazjum w  Pyzdrach) oceniła prace uczniów i wytypowała zwycięzców:
I miejsce: Karol Skorupski (Zespół Szkół nr 1 we Wrześni)
II miejsce: Mikołaj Przybylski (Gimnazjum nr 2 we Wrześni)
III miejsce: Patrycja Bartylak (Zespół Szkół w Orzechowie)
Przyznano również dwa wyróżnienia dla: Aleksandry Zielińskiej (Gimnazjum w Pyzdrach)
Dominika Szklarkowskiego (Gimnazjum w Kołaczkowie)
Na zakończenie przewodnicząca komisji  p. U. Łabęda i pani dyrektor H. Kotyk wręczyły dyplomy i nagrody uczniom. Fundatorem nagród dyplomów, oraz całych obchodów Dnia Ziemi i  Światowego Dnia Ochrony Środowiska było Starostwo Powiatowe, któremu serdecznie dziękujemy.