DSC 0145Dnia 22.05.2017 już po raz czwarty odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Był on okazją do zainteresowania uczniów kulturą krajów anglojęzycznych oraz zwiększenia motywacji do pogłębiania znajomości języka. Była to miła odmiana od tradycyjnych lekcji i świetna okazja na udowodnienie, że nauka języków nie musi być nudna.
Założeniem programu było zaangażowanie wszystkich klas gimnazjum, oczywiście odpowiednio do ich poziomu znajomości języka.
Uczniowie uczestniczyli m.in. w:
- konkursie leksykalno-gramatycznym,
- quizie z wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych,
- konkursie na najlepszy strój przedstawiający postać z kraju anglojęzycznego,
- konkursie na najlepsze tłumaczenie przysłów i cytatów
Zadbano też o wizualną oprawę tego dnia. Uczniowie wykonali plakaty przedstawiające ciekawe fakty dotyczące najważniejszych krajów anglojęzycznych. Wszystkie prace ozdobiły ściany szkoły wraz ze złotymi  myślami i przysłowiami angielskimi.
Impreza miała być również dobrą zabawą, dlatego zorganizowano konkurs piosenki anglojęzycznej. Chętne osoby zaprezentowały swoje ulubione utwory. Uczniowie wykazali się nie tylko świetnymi umiejętnościami wokalnymi i perfekcyjnym językiem angielskim, ale także znakomitymi strojami  i układami choreograficznymi.
Tego dnia rzeczywiście cała szkoła żyła językiem angielskim, który, choć na chwilę, przestał być tylko kolejnym przedmiotem szkolnym, a stał się okazją do ciekawej zabawy.