W kwietniu zakończyli zmagania uczniowie biorący udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Z dumą możemy ogłosić, że finalistką tego niezwykle wymagającego konkursu została uczennica klasy II d – Julia Stawera. Aby znaleźć się w gronie najlepszych, Julia musiała sprostać  licznym wyzwaniom  przygotowanym przez organizatorów.
   Olimpiada składała się  z trzech etapów, z których każdy podzielono na dwie lub trzy części. Wiedzę uczestników sprawdzano, m.in. poprzez  pisemne testy leksykalno-gramatyczne oraz rozmowy on-line, w czasie których uczniowie musieli wykazać się także znajomością szeroko pojętej kultury krajów anglojęzycznych.  Poza tym uczestnicy II etapu byli zobowiązani nagrać i zamieścić na platformie YouTube film z sobą w roli młodego eksperta, który na forum ONZ przedstawia argumenty za i przeciw kontaktom z Obcymi.  Wreszcie osoby zakwalifikowane do III etapu olimpiady, w oparciu o lekturę książek Brave New World („Nowy wspaniały świat”) Aldousa Huxleya i Nineteen Eighty-Four („Rok 1984”) George’a Orwella, musiały stawić czoła pytaniu, czy współcześnie możliwe jest ziszczenie się wizji świata i społeczeństwa przedstawionych w tych utworach.
   Warto także dodać, że jest to kolejny sukces Julii, która wcześniej została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Angielskiego.
Gratulujemy!