1 uczestnicy wymianyW dniach 20-24 marca 2017 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni, wraz z opiekunkami p. L. Szymańską i p. J. Balicką, gościli w Realschule Berenbostel w Garbsen, w ramach polsko - niemieckiej wymiany uczniowskiej, która trwa już od 10 lat. Polska delegacja została serdecznie powitana w ratuszu przez Burmistrza Garbsen, pana Christiana Grahla i dyrektor szkoły niemieckiej, panią Christiane Marx.

Podczas wizyty
w ratuszu, zapoznano polskich gości z historią i rozwojem miasta. Uczniowie zwiedzili również nowoczesną multimedialną  bibliotekę miejską.
Podczas wymiany, uczniowie z Wrześni, wraz z niemieckimi kolegami, pojechali na wycieczkę do Hanoweru.

Frajdą były dla nich zabawy i doświadczenia
w Centrum Nauki PHAENO w Wolfsburgu oraz zwiedzanie AUTOSTADT-  zbudowanego na Expo 2000 miasteczka samochodowego  przy fabryce Volkswagena, gdzie w 8 pawilonach można było nie tylko zobaczyć, ale również wsiąść za kierownicę aut takich marek jak Bugatti, Lamborghini czy Ferrari.
Uczniowie polscy gościli w domach swoich niemieckich kolegów. Nawiązały się serdeczne przyjaźnie i żal było odjeżdżać do domu. W przyszłym roku oczekujemy rewizyty.