gimnazjum
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/2016-2017/wymiana_uczniowska_2017
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/2016-2017/wymiana_uczniowska_2017

1 uczestnicy wymianyW dniach 20-24 marca 2017 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni, wraz z opiekunkami p. L. Szymańską i p. J. Balicką, gościli w Realschule Berenbostel w Garbsen, w ramach polsko - niemieckiej wymiany uczniowskiej, która trwa już od 10 lat. Polska delegacja została serdecznie powitana w ratuszu przez Burmistrza Garbsen, pana Christiana Grahla i dyrektor szkoły niemieckiej, panią Christiane Marx.

Podczas wizyty
w ratuszu, zapoznano polskich gości z historią i rozwojem miasta. Uczniowie zwiedzili również nowoczesną multimedialną  bibliotekę miejską.
Podczas wymiany, uczniowie z Wrześni, wraz z niemieckimi kolegami, pojechali na wycieczkę do Hanoweru.

Frajdą były dla nich zabawy i doświadczenia
w Centrum Nauki PHAENO w Wolfsburgu oraz zwiedzanie AUTOSTADT-  zbudowanego na Expo 2000 miasteczka samochodowego  przy fabryce Volkswagena, gdzie w 8 pawilonach można było nie tylko zobaczyć, ale również wsiąść za kierownicę aut takich marek jak Bugatti, Lamborghini czy Ferrari.
Uczniowie polscy gościli w domach swoich niemieckich kolegów. Nawiązały się serdeczne przyjaźnie i żal było odjeżdżać do domu. W przyszłym roku oczekujemy rewizyty.

{gallery}wydarzenia/2016-2017/wymiana_uczniowska_2017{/gallery}

Nasze certfikaty

Początek strony