gimnazjum

IMG 20170325 092108  Dnia 25 marca 2017r., w sobotę w godzinach od 9.00 do 13.00 24 wolontariuszy z naszej szkoły włączyło się w akcję zbiórki pieniędzy na rzecz budowy Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wlkp. Organizatorem tej akcji na terenie naszego miasta było Wrzesińskie Centrum Wolontariatu wraz z p. Katarzyną Pacochą działającą w Stowarzyszeniu Hospicjum w Środzie Wlkp.

Zebranie wszystkich wolontariuszy wraz z opiekunami ze wszystkich szkół naszego miasta odbyło się w naszej szkole. Spotkanie organizacyjne dotyczące akcji poprowadził p. Krystian Kędziora z Centrum Wolontariatu. Rozdano uczestnikom akcji żółte chusty, identyfikatory oraz żonkile i puszki na zbiórkę pieniędzy. Warto przypomnieć, że Pola Nadziei to ogólnoświatowa i ogólnopolska akcja edukacyjno-charytatywna na rzecz hospicjów. Co roku uczniowie w październiku sadzą cebulki żonkili, a wraz z nadejściem wiosny na ulicach miast wolontariusze wręczając żonkile mieszkańcom zachęcają ich do wsparcia akcji. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza (wraz z opiekunami min. p. M. Kisiel, p. M. Sotirov) przyczynili się wraz z uczniami innych szkół do zebrania w tym dniu prawie 9 tys. zł. Pamiętaj ,,Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia”.

Nasze certfikaty

Początek strony