gimnazjum
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/2016-2017/dzien_wiosny
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/2016-2017/dzien_wiosny

17888846 607837952747227 230797745 n  Dnia 21 marca 2017r  w  naszej  szkole  odbyło  się  podsumowanie  projektu   edukacyjnego  „Trzymaj  formę” pod  hasłem „Bądź  aktywny”.  Celem  projektu była   promocja   zdrowego,  racjonalnego  odżywienia i  aktywności   fizycznej. Uczniowie  klas I i II gimnazjum   pod  kierunkiem   wychowawców  przygotowywali  się  w  zespołach  do 4 zadań  konkursowych.
Zadania  konkursowe:
1.    Wykonanie   plakatu  promującego  zdrowy  styl  życia.
2.    Zadanie  plastyczne: układanie  trzech  haseł  prozdrowotnych  z rozsypani  sylabowej .
3.    Zadanie  plastyczne: przedstawienie  piramidy  żywienia.
4.    Konkurencja  sportowa – tor  przeszkód.

W tym samym dniu z okazji I Dnia Wiosny uczniowie mieli okazję wziąć udział w interesujących laboratoriach zespołu Freelab. 

               Plakaty  promujące  zdrowy  styl   życia  zostały  już  wcześniej  ocenione  i  zaprezentowane  w  Dniu  Wiosny  na  sali  gimnastycznej.  Wystawę prac  i  całą  oprawę  plastyczną  projektu  przygotowała p. E. Szamburską.
          Pozostałe  trzy  zadania  konkursowe  uczniowie  w  zespołach  klasowych   wykonywali  podczas   podsumowania   projektu.  Imprezę  prozdrowotną  prowadziły: Marta  Kabat – kl. II d  oraz   Anna  Marciniak – kl.  III C .  Na  rozpoczęcie   Adrianna   Maciejewska  i  Mikołaj  Milczarek – kl. II B  zaśpiewali  piosenkę   „Libre”.  Ich  występ  został  nagrodzony   oklaskami.   Wszyscy uczniowie  klas I i II gorąco  kibicowali   swoim kolegom i koleżankom podczas wykonywania poszczególnych zadań.


Komisja  w  składzie:  p. J. Plucińska  (higienistka szkolna) , p. K. Pacocha (pedagog szkoły) ,  M. Nawrocka ,  B. Wardak i  M. Sotirov   (koordynator projektu),  oceniała   poszczególne  zadania  wykonywane   przez uczniów – najpierw klas  I , następnie  klas  II.
         Po  wykonaniu  wszystkich  zadań   komisja   przystąpiła   do podsumowania  punktów   za   wszystkie  zadania  łącznie  i  wytypowała  zwycięskie klasy .
Klasy I
1 miejsce  -  klasa I D
2 miejsce  -  klasa  I C
3  miejsce  - klasa I B
4  miejsce - klasa I A
5 miejsce - klasa  I E

Klasy II
1 miejsce  - klasa II E
2 miejsce  - klasa II D
3 miejsce  - klasa II B
4 miejsce  - klasa II A
5 miejsce  - klasa II C

     Na zakończenie  zostały nagrodzone  zwycięskie  klasy  oraz  zespoły  uczniów ,  którzy   zajęli   pierwsze  miejsca  w  każdej  kategorii.
     Sponsorem  całej  imprezy  była, jak co rok , Gminna  Komisja Profilaktyki  przy  Urzędzie  Miasta  i  Gminy  Września,  której  serdecznie  dziękujemy.

{gallery}wydarzenia/2016-2017/dzien_wiosny{/gallery}

Nasze certfikaty

Początek strony