17888846 607837952747227 230797745 n  Dnia 21 marca 2017r  w  naszej  szkole  odbyło  się  podsumowanie  projektu   edukacyjnego  „Trzymaj  formę” pod  hasłem „Bądź  aktywny”.  Celem  projektu była   promocja   zdrowego,  racjonalnego  odżywienia i  aktywności   fizycznej. Uczniowie  klas I i II gimnazjum   pod  kierunkiem   wychowawców  przygotowywali  się  w  zespołach  do 4 zadań  konkursowych.
Zadania  konkursowe:
1.    Wykonanie   plakatu  promującego  zdrowy  styl  życia.
2.    Zadanie  plastyczne: układanie  trzech  haseł  prozdrowotnych  z rozsypani  sylabowej .
3.    Zadanie  plastyczne: przedstawienie  piramidy  żywienia.
4.    Konkurencja  sportowa – tor  przeszkód.

W tym samym dniu z okazji I Dnia Wiosny uczniowie mieli okazję wziąć udział w interesujących laboratoriach zespołu Freelab.

Plakaty  promujące  zdrowy  styl   życia  zostały  już  wcześniej  ocenione  i  zaprezentowane  w  Dniu  Wiosny  na  sali  gimnastycznej.  Wystawę prac  i  całą  oprawę  plastyczną  projektu  przygotowała p. E. Szamburską.
          Pozostałe  trzy  zadania  konkursowe  uczniowie  w  zespołach  klasowych   wykonywali  podczas   podsumowania   projektu.  Imprezę  prozdrowotną  prowadziły: Marta  Kabat – kl. II d  oraz   Anna  Marciniak – kl.  III C .  Na  rozpoczęcie   Adrianna   Maciejewska  i  Mikołaj  Milczarek – kl. II B  zaśpiewali  piosenkę   „Libre”.  Ich  występ  został  nagrodzony   oklaskami.   Wszyscy uczniowie  klas I i II gorąco  kibicowali   swoim kolegom i koleżankom podczas wykonywania poszczególnych zadań.

Komisja  w  składzie:  p. J. Plucińska  (higienistka szkolna) , p. K. Pacocha (pedagog szkoły) ,  M. Nawrocka ,  B. Wardak i  M. Sotirov   (koordynator projektu),  oceniała   poszczególne  zadania  wykonywane   przez uczniów – najpierw klas  I , następnie  klas  II.
         Po  wykonaniu  wszystkich  zadań   komisja   przystąpiła   do podsumowania  punktów   za   wszystkie  zadania  łącznie  i  wytypowała  zwycięskie klasy .
Klasy I
1 miejsce  -  klasa I D
2 miejsce  -  klasa  I C
3  miejsce  - klasa I B
4  miejsce - klasa I A
5 miejsce - klasa  I E

Klasy II
1 miejsce  - klasa II E
2 miejsce  - klasa II D
3 miejsce  - klasa II B
4 miejsce  - klasa II A
5 miejsce  - klasa II C

Na zakończenie  zostały nagrodzone  zwycięskie  klasy  oraz  zespoły  uczniów ,  którzy   zajęli   pierwsze  miejsca  w  każdej  kategorii.
     Sponsorem  całej  imprezy  była, jak co rok , Gminna  Komisja Profilaktyki  przy  Urzędzie  Miasta  i  Gminy  Września,  której  serdecznie  dziękujemy.