DSC6090Dnia 30.03.2017 uczniowie klasy 3b, 3c  i 3d naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji  "Dziewczyny na politechniki" połączonej z "Drzwiami Otwartymi" na Politechnice Poznańskiej.

W Centrum Wykładowym uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawe prezentacje i wykłady: Fizyczne Kwiatki, Fiza rządzi, fiza radzi, fiza nigdy cię nie zdradzi, Matma nie taka straszna!
Prawdziwą perełką Drzwi Otwartych były laboratoria, które tego dnia udostępniono uczniom. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili laboratorium: Bioinformatyki, Sztucznego Życia, Sztucznej Inteligencji, Sterowników Programowalnych, Techniki świetlnej i Reklamy, Mikrosystemów Komputerowych, Wysokich Napięć.
Uczniowie wzięli także udział w warsztatach przygotowanych przez Wydział Architektury:  Kolory z ziemi czyli jak powstaje fresk, Design z recyklingu, Architektura szyta na miarę, Zaprojektuj logotyp.
Za zorganizowanie naszej wizyty dziękujemy pani mgr  Beacie Czerkas oraz studentom, którzy oprowadzali  nas po uczelni.