gimnazjum
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/2016-2017/gimnazjada
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/2016-2017/gimnazjada

2 1Dnia 10.03.2017r. uczniowie Klasy Akademickiej naszego gimnazjum wzięli udział w V Akademii Gimnazjalisty organizowanej przez Wydział Chemii UAM w Poznaniu. Tematem wiodącym była „Ochrona środowiska: pomiary, monitoring, prognozy.” Zadaniem uczniów było opracowanie i przeprowadzenie projektu i przygotowanie posteru, czyli naukowego plakatu mówiącego o zrealizowanym zadaniu. Nasz projekt nosił tytuł „Wodne preferencje żab”, za który otrzymaliśmy wyróżnienie. W dalszej części  uroczystości  uczniowie wysłuchali wykład prof. Karola Kacprzaka pt. „Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest. Jak nie zwariować w XXI wieku?” oraz obejrzeli  pokaz efektownych doświadczeń chemicznych przygotowanych przez studentów Naukowego Koła Chemicznego.

Następnie gimnazjaliści udali się na warsztaty chemiczne. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi detektywi, ponieważ doświadczenia, które przeprowadzali były związane z kryminalistyką. Młodzieży spodobało się „Czy śmietanę sfałszowano?”, „Kto otruł hrabiego Acroyda?”, „ Ujawnienie odcisków palców: łukowy, pętlicowy a może wirowy”. Właśnie takie rodzaje odcisków palców występują u ludzi a nasi gimnazjaliści mogli sprawdzić, jaki typ posiadają. Uczestnicy tej wycieczki z całą pewnością mogli odkryć ciekawe tajniki, jakie skrywa w sobie chemia.
                            Opiekun: Iwona Jasińska

{gallery}wydarzenia/2016-2017/gimnazjada{/gallery}

Nasze certfikaty

Początek strony