gimnazjum

DSC 0438   21 grudnia przy dźwiękach szwedzkiej muzyki odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego z cyklu DNI ZJEDNOCZONEJ EUROPY. Realizowały go klasy o profilu europejskim: 2 a i 1 a. Tym razem młodzież zgłębiała wiedzę o Szwecji i Finlandii.

Uczniowie przygotowali plakaty dotyczące symboli tych państw, zabytków, kuchni, motoryzacji, sławnych postaci związanych ze światem polityki, sportu, kultury i sztuki. Zaprezentowane zostały przeboje szwedzkich zespołów muzycznych: ABBY, Roxette i Europe.
    Dzięki tym działaniom uczniowie stają się świadomymi Europejczykami. W trakcie wykonywania zadań projektowych młodzież nie tylko poszerzyła swoją wiedzę o krajach skandynawskich, ale też doskonaliła umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji
i współpracy.
    Zapraszamy na wspólną podróż po kolejnych państwach Unii Europejskiej.

Nasze certfikaty

Początek strony