gimnazjum
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/2016-2017/dzien_ratoenictwa_medycznego
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/2016-2017/dzien_ratoenictwa_medycznego

DSC 006724 października 2016r. uczniowie kl. II c – ratownictwa medycznego i technicznego pod opieką p. Ewy Drobiec i p. Marioli Sotirov zorganizowali prozdrowotny happening. Celem akcji było zapoznanie gimnazjalistów z klas I  z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi, żeby wezwać służby ratunkowe. W spotkaniu uczestniczyli ratownik medyczny p. Mariusz Banaszak oraz uczniowie kl. II b ZSTiO we Wrześni, którzy zaprezentowali scenki ilustrujące różne sytuacje wymagające udzielenia pierwszej pomocy.

Gimnazjaliści obserwowali, jak należy zachować się w przypadku utraty przytomności, omdlenia, krwotoku czy wystąpienia ran ciętych. Ćwiczyli również resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomach. Na zakończenie uczniowie otrzymali ulotki zawierające podstawowe informacje o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

{gallery}wydarzenia/2016-2017/dzien_ratoenictwa_medycznego{/gallery}

Nasze certfikaty

Początek strony