W samodzielnym eksperymentowaniu wzięli udział uczniowie klasy patronackiej Ic oraz ich starsi koledzy z klas II i III. Pod opieką nauczycieli chemii p. I. Tokarskiej i p. I. Jasińskiej oraz bacznym okiem pracowników dydaktycznych Wydziału Chemii uczniowie sporządzali mieszaniny oraz poznawali różne metody rozdzielania tych mieszanin. Wypełniali karty pracy, które były wcześniej przygotowane przez p. dr hab. A. Gąsowską i jej studentów. Uczniowie naszego gimnazjum mieli również okazję zwiedzić dwa ciekawe laboratoria, w których znajduje się unikatowa aparatura do badań. Na zakończenie odbył się wykład prof. L. Łomozika n/t DNA który bardzo zaciekawił uczniów klas III. Po raz kolejny gimnazjaliści przekonali się, że chemia może być zajmująca i niezwykle ciekawa.

Organizator warsztatów: Iwona Jasińska