Wydarzenia - Gimnazjum

IMG 20180618 095233Uczniowie klasy 3 c skorzystali z uprzejmości pana Gellerta, taty Marty, koleżanki z naszej klasy i odwiedzili Starostwo Powiatowe. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca wojewody i urzędników.

IMG 20180607 132938 W bieżącym roku szkolnym w ramach realizacji projektu edukacyjnego „ Trzymaj formę” w szkole odbyły się różne konkursy dotyczące wiedzy o zdrowym stylu życia, plastyczne, sportowe promujące wśród dzieci i młodzieży aktywność fizyczną i racjonalne odżywianie.

DSC 0382Dnia 5 czerwca 2018r odbyły się w Samorządowej Szkole Podstawowej nr3 we Wrześni)  IV Powiatowe Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy. Organizatorem Konkursu była Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni a współorganizatorem Starostwo Powiatowe we Wrześni.  W konkursie wzięło udział  6 drużyn ze szkół podstawowych powiatu wrzesińskiego ( Targowej Górki,  Marzenina, Kołaczkowa, Zasutowa, Grzybowa i Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrześni).

20180609 180032W dniach 8-10 czerwca w Kórniku odbył się turniej w Taekwondo Olimpijskim - Wielkopolska Cup. UKS Hwarang Września reprezentowało 16 zawodników którzy rywalizowali w konkurencjach technicznych i  walki sportowej.

DSC 0282W maju 2018r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 odbył się I Powiatowy Konkurs Biologiczny. Konkurs został zorganizowany przez Samorządową Szkołę Podstawową nr 3 we Wrześni pod patronatem Starostwa Powiatowego we Wrześni. W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych powiatu wrzesińskiego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań.

DSC 0266Dnia 1.06 w naszej szkole odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych. Uczniowie jak zwykle wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Każdy projekt pokazywał inny przedmiot, dlatego tematyka była szeroka - od starożytności przez skarby kulturowe po tajemniczy świat ludzkich zmysłów.

Dnia 29.05.2018 odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Był on okazją do zainteresowania uczniów kulturą krajów anglojęzycznych oraz pogłębiania znajomości języka. Była to miła odmiana od tradycyjnych lekcji i świetna okazja na udowodnienie, że nauka języków nie musi być nudna.

Założeniem programu było zaangażowanie wszystkich klas odpowiednio do ich poziomu znajomości języka.

Uczniowie uczestniczyli m.in. w:
- konkursie wiedzy o świętach narodowych krajów anglojęzycznych,
- quizie wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych,
- konkursie na najlepszy strój przedstawiający postać z kraju anglojęzycznego.

Zadbano też o wizualną oprawę tego dnia. Uczniowie wykonali plakaty przedstawiające ciekawe fakty dotyczące najważniejszych krajów anglojęzycznych. Prace  przedstawiające potrawy, postaci i miejsca ozdobiły korytarze szkoły.

Impreza miała być również dobrą zabawą, dlatego zorganizowano konkurs piosenki anglojęzycznej. Chętne osoby zaprezentowały swoje ulubione utwory.

Tego dnia rzeczywiście cała szkoła żyła językiem angielskim, który, choć na chwilę, przestał być tylko kolejnym przedmiotem szkolnym, a stał się okazją do ciekawej zabawy.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:

1.    Konkurs wiedzy o świętach narodowych w Wielkiej Brytanii i USA
a)    Klasy 4-5 - Agata Barańska 5a
b)    Klasy 6-7 i 2 GIM - Wiktoria Czelusta 7b

2.    Quiz z kultury krajów anglojęzycznych
a)    Klasy 4-5 - klasa 5b
b)    Klasy 6-7 - klasa 7b
c)    Klasy 2 GIM - klasa 2b

3.    Konkurs na najciekawsze przebranie
a)    Klasy 4-5 - Hanna Cieślewicz 5a
b)    Klasy 6-7  - Wiktoria Bartczak 7a
c)    Klasy 2 GIM - klasa 2d

4.    Konkurs piosenki anglojęzycznej
       Gracjan Kamiennik 5a, Iga Szafraniak 5a
5.    Konkurs na plakat
a)    Klasy 4-5 - Wiktoria Maślij, Dominika Szczepańska 4c
b)    Klasy 6-7 - Nikola Pol 7a
c)    Klasy 2 GIM - Hanna Witucka, Jan Ziętkowski 2d

DSC 0191„Samorządność bliżej nas” to konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym. Celem tego konkursu jest popularyzacja wiedzy o samorządzie terytorialnym: szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim oraz wzbudzenie zainteresowań problematyką lokalną wśród młodzieży i zachęcanie młodych ludzi do zaangażowania się w rozwój samorządu.

23 maja 2018 r. po raz osiemnasty odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny. Na zawody stawiło się 29 uczniów gimnazjów z Wrześni, Zasutowa, Nekli, Miłosławia, Pyzdr, Nowego Folwarku, Orzechowa, Kołaczkowa i Otocznej. W ciągu dziewięćdziesięciu minut  mieli oni do rozwiązania 15 zadań zamkniętych i  4 zadania otwarte, za które łącznie mogli uzyskać 32 punkty. I miejsce, z wynikiem 27 punktów, zajęli: Anita Frąckowiak i Marek Pęchorzewski. II miejsce, z wynikiem 23 punkty, zajął Adrian Hulewicz. III miejsce w konkursie, z wynikiem 22 punkty, zajęła Katarzyna Szalata. Tuż za podium, na IV  i V miejscu z wynikami 21 i 20 punktów, uplasowało się dwóch uczniów naszej szkoły: Michał Andrzejczak i Andrzej Rewers. Są oni najlepszymi drugoklasistami  startującymi w konkursie. Świetnych wyników gratulujemy uczniom i ich nauczycielom.
Wręczenie nagród nastąpi na uroczystym podsumowaniu konkursów matematycznych przeprowadzonych w roku szkolnym 2017-2018 w powiecie wrzesińskim, które odbędzie się 8 czerwca o godz. 10.00 w sali widowiskowo - sportowej w Pyzdrach.

WYNIKI

Hania19 maja  w Poznaniu odbył się trzeci etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięła w nim udział uczennica naszej szkoły Hanna Chałupniczak  z kl. VII