Wydarzenia - Gimnazjum

20171004 174708W dniach 4 –7 października 2017r. w ramach Zielonej Szkoły 24-osobowa grupa uczniów klasy 3 d gimnazjum wzięła udział w warsztatach matematycznych w nadmorskim Dźwirzynie.

WP 20171017 12 44 24 ProDnia 17 października w hali sportowej przy SSP nr 6 we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Września w Halowej Piłce Nożnej chłopców. Do rozgrywek przystąpiły reprezentacje szkół z Otocznej, Grzybowa, Nowego Folwarku oraz SSP nr 3 i SSP nr 6 z Wrześni.

To ogólnopolski  program wspierania zdolnych, zainteresowanych chemią uczniów gimnazjum zorganizowany przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego i Polskie Towarzystwo Chemiczne, a finansowany przez Ministerstwo  Edukacji Narodowej.
    Czworo uczniów klas trzecich gimnazjum z naszej szkoły, Aleksandra Andrzejczak, Oliwia Zych, Mikołaj Chojnacki i Szymon Paszak, zostało zaproszonych na tygodniowe warsztaty, które odbędą się w dniach od 24-30 września br. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia składać się będą z zajęć laboratoryjnych dających możliwość samodzielnego eksperymentowania, ćwiczeń rachunkowych, zajęć psychologicznych zwiększających umiejętności współpracy w grupie i radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, spotkań wieczornych z laureatami olimpiady chemicznej i medalistami olimpiad międzynarodowych oraz chemicznych gier dydaktycznych.
                                                                                                       Opiekun grupy: Iwona Tokarska

Dnia 23 czerwca 2017r. we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość pożegnania uczniów kl. III Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika we Wrześni. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście, między innymi burmistrz Miasta i Gminy Września pan Tomasz Kałużny, przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni pan Waldemar Grześkowiak, ksiądz kanonik Mieczysław Kozłowski, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pan Jarosław Malicki, prezes Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego pan Bolesław Święciochowski, „Przyjaciele Szkoły” państwo Krystyna i Jan Nowakowie oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Andrzejczak – Wagner.

tol.1W klasach gimnazjum i szkoły podstawowej, w ramach zajęć WDŻ przeprowadzono ćwiczenie, pokazujące z jakimi utrudnieniami spotykają się osoby posiadające dysfunkcje. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom, że funkcjonowanie w szkole osób np. z dysleksją jest trudnym zadaniem.

W tym roku szkolnym od lutego do czerwca nasza szkoła wzięła udział w akcji ogłoszonej przez Fundację Przyjazny Świat Dziecka z siedzibą w Warszawie pt. ,,Przywróćmy Dzieciom Uśmiech ‘’. Akcja ta polegała na zbiórce makulatury.

W tym roku szkolnym szkoła wzięła udział w II edycji Konkursu Ekologicznego-,, Edukujemy-Pomagamy’’, organizowanego przez firmę ,,Reba’’- Organizacja Odzysku S.A. z siedzibą w Warszawie. Od lutego do końca marca 2017r. uczniowie przynosili do szkoły zużyte baterie, które były składowane do specjalnych kartonów. Przekazaliśmy w sumie 21 kartonów. W maju firma ,,Reba’’ ogłosiła wyniki konkursu.

ch1 Organizatorami i wykonawcami tego projektu byli uczniowie klas 2c i 2d gimnazjum, członkowie kółka chemicznego. Przygotowali oni dla swoich młodszych kolegów ćwiczenia laboratoryjne z tematu „Mieszaniny substancji i ich rozdzielanie”. Szóstoklasiści mogli powtórzyć wiadomości poznane na lekcjach przyrody i korzystając ze sprzętu laboratoryjnego samodzielnie wykonać podział wybranych mieszanin.
Potwierdzenie szkolnej teorii eksperymentem ta najlepszy sposób na jej zapamiętanie.

Opiekun kółka: Iwona Tokarska

05.06.2017 M. Sotirov 045Dnia 5 czerwca obchodzony jest na świecie Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji w naszej szkole odbył się happening i wystawa prac związanych z ochroną środowiska. Happening przygotowali uczniowie z klasy Ic - klasy ratownictwa medycznego i technicznego, oraz klasy VIa pod kierunkiem p. Marioli Sotirov (nauczyciela przyrody).

DSC 0497W Zespole Szkół nr 1 we Wrześni odbył się wyjątkowo na początku czerwca 2017r.(a nie jak w poprzednich latach w miesiącu lutym) XVII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o AIDS. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 we Wrześni (Gimnazjum), a współorganizatorem PSSE ,,Sanepid’’ we Wrześni.