DSC 0324Dnia 12 listopada 2017 r. uczniowie klas IV,V,VI,VII i II gimnazjum naszej szkoły przygotowani przez p. Agnieszkę Konopkę Adamską wzięli udział w 12 Wrzesińskich Śpiewankach organizowanych przez chór Camerata.

Młodzi wykonawcy zaprezentowali dwa utwory patriotyczne „W listopadzie” i „Niepodległa niepokorna”, a następnie wspólnie z chórem Camerata i zgromadzoną publicznością pod dyrekcją  Domiceli Cierpiszewskiej zaśpiewali dwie piosenki finałowe zamykające coroczny koncert.
    Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami. Pani Agnieszka poinformowała o krótkiej, bo zaledwie dwumiesięcznej działalności chóru szkolnego. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami ufundowanymi przez UMiG oraz Starostwo Powiatowe.