JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/2016-2017/Laboratorium_Szkoly_Przyszlosci

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/2016-2017/Laboratorium_Szkoly_Przyszlosci

20170404 152131Laboratorium Szkoły Przyszłości to nowatorska przestrzeń edukacyjna pozwalająca na udział w wymagających eksperymentowania i poszukiwania interdyscyplinarnych przygodach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
Dnia 4.04.2017r. klasa VIA udała się na wycieczkę do Poznańskiego Centrum Superkomputerowo - Sieciowego. Uczniowie na warsztatach poznawali podstawy programowania przy pomocy puzzli ,,Scottie Go”.

Gra polegała na bezpiecznym doprowadzeniu kosmity Scottiego do celu za pomocą puzzli. Po krótkiej przerwie klasę czekały bardziej zaawansowane zajęcia. Uczniom zostały wręczone roboty „Lego Mindstorms” oraz laptopy i tablety umożliwiające sterowanie nimi. Zadania polegały na tym, aby urządzenia bezpiecznie wykonały „Misję na Marsa”.
Możliwość uczestnictwa w warsztatach dla wielu uczniów lubiących informatykę może stać się przełomem w ich życiu i kierunkowskazem w wyborze klasy w szkole średniej. W podobnie interesujących warsztatach z robotami Lego brali udział uczniowie klasy I i III gimnazjum.

{gallery}wydarzenia/2016-2017/Laboratorium_Szkoly_Przyszlosci{/gallery}