20170227 12094827 lutego 2017 roku do naszej klasy zaprosiliśmy pan Artura Łukasika - tatę naszej koleżanki Marty, który prowadzi firmę zajmującą się zakładaniem instalacji teletechnicznych np. systemy przeciwpożarowe, skanery i czytniki. Pan Artur opowiedział o swojej pracy, która nas bardzo interesowała. Pokazał nam ciekawe zdjęcia pokazujące maszyny z jego firmy. Przygotował dla nas kartki z kodem zawierającym nasze imiona i przy pomocy skanera je odczytał. Pokazał nam jak działa system przeciw pożarowy. Nasz kolega Paweł, prysnął sztucznym dymem i system zaczął głośno piszczeć. Mogliśmy też zobaczyć jak wygląda czujka dymu od środka. Dowiedzieliśmy się, że ta praca nie jest wcale taka łatwa, bo  musi dbać o każdy detal, dlatego że jedna mała pomyłka może sprawdzić, że system nie będzie działać. Pan Artur sam projektuje i konserwuje swoje dzieła. Bardzo ciekawie mówił nam o mądrym korzystaniu z Internetu, opowiedział nam również o zagrożeniach, które niesie Internet.
                             Karina Madajczak, Julia Łabęda, Julia Suszka 

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Początek strony