20160929 104318Pod koniec września uczniowie klasy V a i V b wyjechali na zajęcia do Centrum Edukacji Ekologicznej WPN w Jeziorach. Pobyt rozpoczął się prelekcją na temat Wielkopolskiego Parku Narodowego, dzieci obejrzały film w sali audiowizualnej oraz usłyszały wiele cennych informacji dotyczących roślin i zwierząt. Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i przystąpili do zajęć z kartami pracy w muzeum przyrodniczym.

Rozwiązywali zadania wykorzystując eksponaty i informacje z muzeum. Pozostali uczestnicy wyszli na ścieżkę edukacyjną wokół ośrodka. Dzieci w formie zabawy uczyły się rozpoznawania tropów zwierząt po śladach oraz drzew po wyglądzie liści, podziwiali też Jezioro Góreckie.