DSC 0039Umiejętności rachunkowe warto ćwiczyć w każdym wieku. Pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przedstawiciele wszystkich klas 4, 5 i 6 SSP nr 3 przy wsparciu starszych kolegów z kl. 2 b Gimnazjum nr 1, przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Utworzyli oni patrole matematyczne, które w kilku punktach na terenie szkoły bezpłatnie (i zupełnie bezboleśnie) przeprowadzały badania poziomu tabliczki mnożenia w organizmie każdej chętnej osoby. Taka forma badań cieszyła się sporym zainteresowaniem zwłaszcza ze strony młodszych uczniów.

W tygodniu poprzedzającym święto tabliczki mnożenia, dzieci wzięły udział w dwóch konkursach.

W konkursie na plakat związany z tabliczką mnożenia I miejsce zajęła Julia Szygenda z klasy 6a, II miejsce - Agata Śmidowicz z klasy 4a, zaś III miejsce - Wiktoria Kosmala z klasy 6a. W konkursie na klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia tytuł ten zdobyli: w klasie 3a Miłosz Skrzypczyk, Adam Baranowski, Wojtek Kostecki, Adam Szambelańczyk, Marcjanna Środoń, Ula Chałupniczak, Amelia Brandt, Ola Krysztofiak i Antosia Michalak, w klasie 3c Julia Kułtuniak, w klasie 4a Agata Barańska, w klasie 4b Dominika Dobrucka, w klasie 5a Zofia Józwiak i Mateusz Wysocki, w klasie 5b Jan Grychowski, w klasie 6a Piotr Baranowski i Wiktoria Bartczak, w klasie 6b Mateusz Grędecki.

Organizatorzy Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole składają serdeczne podziękowania Rodzicom uczniów za bezinteresowne rzeczowe i materialne wsparcie, które pozwoliło jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten dzień.