25Uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 3 brali udział w warsztatach chemicznych zorganizowanych i prowadzonych przez pracowników Naukowego Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Uczniowie przeprowadzali różne doświadczenia pracując w parach , następnie omawiali dany eksperyment i uczyli się wyciągać wnioski. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, byli ciekawi efektów przeprowadzanych eksperymentów. W czasie zajęć nabywali umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym oraz uczyli się przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Poprzez zabawę poznawali ciekawe doświadczenia i zjawiska.

Po dwóch godzinach warsztatów na sali gimnastycznej odbył się pokaz doświadczeń chemicznych przeprowadzanych przez samych dydaktyków z ciekawymi efektami i zabawnymi komentarzami. Dzieci uczyły się i jednocześnie świetnie bawiły. Na pewno na długo te zajęcia pozostaną w ich pamięci.

{gallery}wydarzenia/5b/chemia_w_malej_skali/gallery}