×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/5b/wroclaw2016
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/5b/wroclaw2016

20160429 113034Dnia 29.04.2016r. klasy V A i V B pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Opiekowały się nimi wychowawczynie: p. E.Szamburska, p. M.Wojtkowiak oraz p. E.Drobiec i p. J.Niszczak. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Szczególną uwagę dzieci zwróciło „Afrykarium”, w którym spędziły najwięcej czasu.Następnie wycieczka udała się do parku rozrywki edukacyjnej Humanitarium oferującego spotkania ze światem nauki w otoczeniu interaktywnych eksponatów i multimediów. Uczniowie brali udział w warsztatach laboratoryjnych, w trakcie których samodzielnie wykonywali niepowtarzalne kostki kąpielowe.

Następnie obejrzeli interaktywną wystawę pt. „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”, która przeniosła ich w świat iluzji. Poznali m.in. dyfrakcję, interferencję światła, znikające szkło oraz efekt fotoelektryczny. Dowiedzieli się, jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie, latać na miotle czy przebywać w „krzywym i obłędnym” pokoju. Ścieżka edukacyjna pozwoliła dzieciom poznać i zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia optyki, a interaktywne eksponaty utrwaliły zdobytą wiedzę. Wycieczka do Wrocławia była niezapomnianą przygodą - doskonałą nauką i zabawą. Uczniowie wrócili zadowoleni i bogatsi w wiedzę i nowe doświadczenia.

{gallery}wydarzenia/5b/wroclaw2016{/gallery}

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Początek strony