×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/policja
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/policja

nowe1 093Dnia 20.10.2015r. klasa V B wraz z wychowawczynią p. Marleną Wojtkowiak odwiedziła komisariat Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Po serdecznym przywitaniu nasi lokalni funkcjonariusze opowiadali uczniom o swojej ciekawej pracy. Następnie zaprezentowali im akcesoria wykorzystywane w czasie pełnienia obowiązków. Niestety, nie można było obejrzeć broni palnej, ponieważ jest to niezgodne z przepisami prawa. Później dzieci mogły obserwować, jak zdejmowane są odciski palców. Zaskoczyła ich informacja, że każdy człowiek ma inny i niepowtarzalny kształt małżowiny ucha i dzięki temu jej odcisk może pomóc w odnalezieniu sprawcy przestępstwa.

Następnie panowie policjanci wyjaśniali, czym jest odpowiedzialność karna dla nieletnich. Teraz uczniowie mają świadomość, że nie są bezkarni i mogą ponieść konsekwencje swojego zachowania niezgodnego z prawem. Na zakończenie wizyty dzieci obejrzały zabawne filmy edukacyjne dotyczące przestępstw z użyciem Internetu. Wycieczka klasowa bardzo podobała się uczniom. Dzięki niej zdobyli oni wiedzę o pracy policji. Nauczyli się również, jak bezpiecznie zachowywać się w miejscach publicznych. Wszyscy mają nadzieję, że ponownie odwiedzą komisariat, ale wyłącznie w charakterze gości.

Marlena Wojtkowiak

{gallery}wydarzenia/policja{/gallery}

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Początek strony