nowe1 093Dnia 20.10.2015r. klasa V B wraz z wychowawczynią p. Marleną Wojtkowiak odwiedziła komisariat Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Po serdecznym przywitaniu nasi lokalni funkcjonariusze opowiadali uczniom o swojej ciekawej pracy. Następnie zaprezentowali im akcesoria wykorzystywane w czasie pełnienia obowiązków. Niestety, nie można było obejrzeć broni palnej, ponieważ jest to niezgodne z przepisami prawa. Później dzieci mogły obserwować, jak zdejmowane są odciski palców. Zaskoczyła ich informacja, że każdy człowiek ma inny i niepowtarzalny kształt małżowiny ucha i dzięki temu jej odcisk może pomóc w odnalezieniu sprawcy przestępstwa.

Następnie panowie policjanci wyjaśniali, czym jest odpowiedzialność karna dla nieletnich. Teraz uczniowie mają świadomość, że nie są bezkarni i mogą ponieść konsekwencje swojego zachowania niezgodnego z prawem. Na zakończenie wizyty dzieci obejrzały zabawne filmy edukacyjne dotyczące przestępstw z użyciem Internetu. Wycieczka klasowa bardzo podobała się uczniom. Dzięki niej zdobyli oni wiedzę o pracy policji. Nauczyli się również, jak bezpiecznie zachowywać się w miejscach publicznych. Wszyscy mają nadzieję, że ponownie odwiedzą komisariat, ale wyłącznie w charakterze gości.

Marlena Wojtkowiak