20151006 112350Na początku października (6 X 2015) uczniowie klasy V a i V b w ramach zajęć edukacyjnyvh wybrali się do Ośrodka Edukacji Leśnej do Czeszewa. Uczniów powitał leśniczy pan Marek, który opowiedział dzieciom o pracy leśnika. Pokazał sprzęt, ubiór ludzi pracujących przy wycince drzew w lasach. Następnie przeprowadził konkurs rozpoznawania podstawowych gatunków zwierząt leśnych, pokazując je na specjalnych kolorowych planszach. Wiele ciekawych informacji przekazał im o drapieżnym ptaku bieliku, którego wypchany model znajduje się w ośrodku.

W innej sali uczniowie uczyli się rozpoznawać gatunki dzięciołów min. dużego, małego, zielonego. Ciekawość dzieci wzbudziły jedne z najpiękniejszych i największych chrząszczy umieszczonych w szklanych gablotach i powiększonych trzykrotnie- jelonek rogacz oraz kozioróg dębosz ( szkodniki), objęte ochroną i wpisane do „Polskiej czerwonej księgi zwierząt zagrożonych wyginięciem”. Ponadto oglądali w gablotach okazy roślin wodnych min. piękne grzybienie białe czy grążele żółte.

Potem dzieci obejrzały w sali audiowizualnej film pt. „ Lasy o każdej porze- życie i prace leśników”. Po tej części zajęć w ośrodku uczniowie wraz z opiekunami (p.M.Nawrocka, J.Kmieć, E.Kiełtyka) oraz nauczycielką przyrody p. M.Sotirov przeprawili się promem i udali się do rezerwatu przyrody „Czeszewski Las”. Tam idąc ścieżką edukacyjną „Starorzecze” oglądali min. dęby, wiązy, topole i podziwiali nadrzeczny krajobraz. Spotykali też ślady bytności bobrów, pdgryzione i poprzewracane drzewa. Na zakończenie na polu biwakowym uczniowie mogli aktywnie spędzić ostatnie chwile pobytu w Czeszewskim Lesie. I tym razem sprzyjała dzieciom wspaniała, słoneczna pogoda.

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Początek strony