×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/Jeziora_zielona_szkola
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/Jeziora_zielona_szkola

20151006 092930Pod koniec września ( 29 IX 2015) uczniowie klasy V a oraz 10 uczniów z klasy V b wyjechali na zajęcia do Centrum Edukacji Ekologicznej WPN w Jeziorach. Na początku pobytu w ośrodku uczniowie obejrzeli film pt. „Pory roku w borze”. Potem w sali audiowizualnej odbyły się zajęcia, które poprowadziła p. Beata Lis – edukator ośrodka. Przekazała ona dzieciom najważniejsze informacje o parkach narodowych występujących w Polsce , również o Wielkopolskim PN. Uczniowie dowiedzieli się min. który park jest najstarszy, który najmłodszy, a który najmiejszy i największy w Polsce.

Dalsze zajęcia odbyły się na ścieżce edukacyjnej wokół ośrodka. Dzieci uczyły się w formie zabawy na specjalnych tablicach rozpoznawania najważniejszych gatunków ptaków i ssaków występujących w parku. Potem uczyły się rozpoznawać gatunki drzew. Dowiedzieli się min. jak odróżnić klon jawor od klonu zwyczajnego, dąb szypułkowy od dębu bezszypułkowego oraz lipę drobnolistną od lipy szerokolistnej. Mogli tez zobaczyć w specjalnym ogrodzie skał i minerałów min. granit czy piaskowiec. Następnie na tarasie widokowym podziwiali jezioro Góreckie, znajdujące się za ośrodkiem WPN. Podsumowaniem zajęć były ćwiczenia w muzeum przyrodniczym. Uczniowie mając specjalnie przygotowane karty pracy rozwiązywali zadania dotyczące znajomości samego parku, występujących tu zwierząt i roślin. Uczniom , opiekunom p. Jolancie Kmieć , Małgorzacie Przybylskiej oraz p. Marioli Sotirov (nauczycielce przyrody) podczas zajęć towarzyszyła wspaniała, słoneczna pogoda.

{gallery}wydarzenia/Jeziora_zielona_szkola{/gallery}

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Początek strony