podstawowa
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/20172018/Muzeum_rogalowe
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/20172018/Muzeum_rogalowe

WP 20171109 08 51 07 ProW dniu 9 listopada uczniowie klasy I a i I c udali się na wycieczkę do Poznania. Celem wyjazdu była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, które znajduje się na Starym Rynku. To wspaniałe miejsce dla osób, które chcą zapoznać się z historią i tradycją Poznania, poznańską gwarą oraz, przede wszystkim, z historią i sposobem wypieku rogali świętomarcińskich.


W Rogalowym Muzeum Poznania poznaliśmy wiele zwrotów z gwary poznańskiej, m.in. wiemy , kto to jest „szczun” i „mela”. Usłyszeliśmy też legendę o powstaniu rogali świętomarcińskich, zapoznaliśmy się ze składnikami, jakie są niezbędne do wypieku tych słodkości oraz poznaliśmy recepturę ich przygotowania. Na naszych oczach Rogalowy Mistrz przygotowywał rogale, których później mogliśmy spróbować. Mieliśmy też okazję poznać ciekawostki związane z tymi słodkimi wypiekami. Na koniec pobytu w Rogalowym Muzeum Poznania zaopatrzyliśmy się w różne pamiątki .

{gallery}wydarzenia/20172018/Muzeum_rogalowe{/gallery}

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony