podstawowa

20170530 102059We wtorek 30 maja klasy IIa i IIb wyjechały na wycieczkę do Poznania. Najpierw odbyły ciekawy spacer po Ostrowie Tumskim i wysłuchały opowieści o początkach państwa polskiego. O godzinie 10:00 kolejką "Maltanka" dzieci ruszyły w podróż do ZOO. Po drodze podziwiały Jezioro Maltańskie, stok narciarski i termy. Zwiedzanie ogrodu zoologicznego rozpoczęły od basenu z fokami, które nieustannie wynurzały się oraz nurkowały jakby chciały bawić się w "berka".

Ogromne wrażenie zrobiły na wszystkich słonie, ich wielki wybieg można obserwować z góry. Tygrysy zmęczone upałem wylegiwały się w cieniu drzew.  Różowe flamingi, białe pelikany oraz inne ptaki dumnie pozowały do zdjęć . Dzieci spędziły również dłuższą chwilę przy wybiegu nosorożców, żyraf i pasiastych zebr. Zmęczone długą wędrówką dotarły do ostatniego punktu programu, czyli parku linowego. Tutaj wszystkim wróciły siły witalne i ruszyli do zabawy. Na koniec najważniejsze - zakup pamiątek. Zwierzęta w postaci pluszaków królowały w autokarze. Szczęśliwe, pełne wrażeń dzieci wraz z opiekunami wróciły do Wrześni.

Nasze certfikaty

Początek strony