podstawowa
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/2a/Nowe_Zoo
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/2a/Nowe_Zoo

20170530 102059We wtorek 30 maja klasy IIa i IIb wyjechały na wycieczkę do Poznania. Najpierw odbyły ciekawy spacer po Ostrowie Tumskim i wysłuchały opowieści o początkach państwa polskiego. O godzinie 10:00 kolejką "Maltanka" dzieci ruszyły w podróż do ZOO. Po drodze podziwiały Jezioro Maltańskie, stok narciarski i termy. Zwiedzanie ogrodu zoologicznego rozpoczęły od basenu z fokami, które nieustannie wynurzały się oraz nurkowały jakby chciały bawić się w "berka".

Ogromne wrażenie zrobiły na wszystkich słonie, ich wielki wybieg można obserwować z góry. Tygrysy zmęczone upałem wylegiwały się w cieniu drzew.  Różowe flamingi, białe pelikany oraz inne ptaki dumnie pozowały do zdjęć . Dzieci spędziły również dłuższą chwilę przy wybiegu nosorożców, żyraf i pasiastych zebr. Zmęczone długą wędrówką dotarły do ostatniego punktu programu, czyli parku linowego. Tutaj wszystkim wróciły siły witalne i ruszyli do zabawy. Na koniec najważniejsze - zakup pamiątek. Zwierzęta w postaci pluszaków królowały w autokarze. Szczęśliwe, pełne wrażeń dzieci wraz z opiekunami wróciły do Wrześni.

{gallery}wydarzenia/2a/Nowe_Zoo{/gallery}

Nasze certfikaty

Początek strony