podstawowa
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /images/wydarzenia/2a/Muzeum_Reymonta
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia/2a/Muzeum_Reymonta

20170329 092112W środę 29.03.2017r. klasa III a udała się  w ramach bloku tematycznego ,,Polscy laureaci Nagrody Nobla” do oddalonego o 12 km Kołaczkowa. W Kołaczkowie znajduje się pałac, który w 1920 r. nabył Władysław Stanisław Reymont, autor „Chłopów”, laureat literackiej Nagrody Nobla. Na piętrze urządzono Izbę Pamięci poświęconą pisarzowi. Znajdują się tu meble pisarza oraz książki i dokumenty z różnych okresów jego twórczości.  W parku za pałacem znajdują się srebrne świerki i aleja lipowa posadzone za czasów Władysława Reymonta.

W 1977 roku odsłonięto tu pomnik przedstawiający autora w towarzystwie Jego książkowych bohaterów – Jagny i Boryny. Wszystkie te informacje i jeszcze wiele innych przedstawił nam dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Edmund Kubis. To była ciekawa lekcja w terenie.

{gallery}wydarzenia/2a/Muzeum_Reymonta{/gallery}

Nasze certfikaty

Początek strony