podstawowa

20170329 092112W środę 29.03.2017r. klasa III a udała się  w ramach bloku tematycznego ,,Polscy laureaci Nagrody Nobla” do oddalonego o 12 km Kołaczkowa. W Kołaczkowie znajduje się pałac, który w 1920 r. nabył Władysław Stanisław Reymont, autor „Chłopów”, laureat literackiej Nagrody Nobla. Na piętrze urządzono Izbę Pamięci poświęconą pisarzowi. Znajdują się tu meble pisarza oraz książki i dokumenty z różnych okresów jego twórczości.  W parku za pałacem znajdują się srebrne świerki i aleja lipowa posadzone za czasów Władysława Reymonta.

W 1977 roku odsłonięto tu pomnik przedstawiający autora w towarzystwie Jego książkowych bohaterów – Jagny i Boryny. Wszystkie te informacje i jeszcze wiele innych przedstawił nam dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Edmund Kubis. To była ciekawa lekcja w terenie.

Nasze certfikaty

Początek strony