podstawowa

20170309 111607Bagaż niezwykłych doświadczeń dźwignęły 9 marca br. dzieci z klasy 0a i Ia. By zgłębić tajniki wypiekania chleba, udały się do piekarni Glanc w Witkowie, by poznać recepturę, rozróżnić ziarna, poznać budowę maszyn, czy przesiać mąkę. O karierze w tej branży myśli niejeden głodny kulinarnych wyzwań zerówkowicz, czy pierwszoklasista. Nie dziwi zatem, że propozycja samodzielnego przygotowania bułeczek spotkała się z entuzjazmem. Było idealnie i fascynująco! 

Dzieci z pasją i zaangażowaniem projektowały coraz to nowe kształty, a panie z piekarni inspirowały w działaniu, częstowały ciasteczkami i sokiem. Niezwykle cierpliwi, dokładni i sprawni uczniowie oprócz dyplomów otrzymali możliwość podniesienia poziomu swych kucharskich umiejętności pod okiem specjalistów. Wyroby naszych wychowanków spotkały się z szerokim uznaniem. Te, dumne ze swych osiągnięć, z siateczkami wypełnionymi pachnącymi bułeczkami wróciły do Wrześni. Na zakończenie odwiedziliśmy salę zabaw „Superland”. Dzieci wspaniale bawiły się w basenie z kulkami, podczas gry w cymbegaja oraz rozgrywając mecz piłki nożnej.

Nasze certfikaty

Początek strony