podstawowa

20161208 095032W grudniu klasy IIa i IIb odwiedziły Rogalowe Muzeum Poznania, które mieści się w renesansowej kamienicy przy ul. Klasztornej. Na wstępie pokazu wszyscy otrzymali cukiernicze czapki i zajęli miejsca w sali, z której okien widać było piękny poznański Ratusz.

Wujek Biniu zapoznał dzieci z gwarą poznańską. Okazało się, że nasze kotki i pieski to kociambry i kejtry, a przysmakiem poznaniaków są pyry z gzikiem. Nastepnie starszy "Rogalowy Mistrz" zaprosił uczestników do wygniatania ciasta na rogale. Wszyscy mieli okazję uczestniczyć w kolejnych etapach powstawania marcińskiego rogala, a więc zagniataniu, wałkowaniu, krojeniu, zawijaniu, lukrowaniu i zdobieniu rogali. Spektakularnie wyglądało wycinanie trójkątów z ciasta, którego mistrz dokonał przy pomocy prawdziwej szabli. Czekając na wypiek ciasta dzieci obejrzały film o św. Marcinie i historii Poznania. Wreszcie nastąpił czas degustacji. Rogale marcińskie są naprawdę pyszne i warto tu po nie przyjechać. Każdy z uczestników pokazu otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika. Zbliżała się godzina 12.00. Pod Ratuszem gromadzili się turyści, żeby zobaczyć trykające się koziołki. Niespodzianką dla wszystkich były wyjątkowe stroje koziołków - mikołajkowe kubraczki. Trębacz zagrał hejnał. Poznański rynek czarował świątecznym urokiem dzięki pięknej choince i barwnym straganom z różnymi przysmakami. Wszyscy wrócili do szkoły w gwiazdkowym nastroju.

Nasze certfikaty

Początek strony