Wydarzenia - Klasy 0-III

20171010 103212W tym tygodniu dzieci z klasy 0 a, poszerzały swoją wiedzę o warzywach. Odbyło się wiele gier oraz zabaw dydaktycznych i tematycznych.

IMAG046811 października klasa 0b wybrała się w odwiedziny do Komendy Policji we Wrześni. Dzieci mogły porozmawiać z policjantami i przypomnieć sobie zasady zachowania na przejściu dla pieszych.

IMAG0497Miesiąc październik to czas zbierania w ogrodzie warzyw, pełnych witamin. Dzieci z klasy 0b postanowiły wykorzystać te produkty do przygotowania  kanapek w klasie. Praca okazała się ciekawą formą zabawy dla dzieci. Samodzielnie przygotowane kanapki zostały zjedzone podczas śniadania.

IMG 20171011 104359

Klasa IIIc jako laureat Wojewódzkiego Konkursu Bezpiecznie to wiedzieć i znać wygrała wyjazd na interaktywne zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym zorganizowanym przez SKODA AUTOLAB.

IMG 20171009 075617Kolejny raz uczennica klasy IIIc Ada Witaszak stanęła na najwyższym miejscu na podium. Dziewczynka była pierwsza w kategorii Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta Kościana. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

WP 20171009 08 30 38 ProDnia 9 października klasa I a uczestniczyła w przedstawieniu pt. ,,Opowieści z naszego dzieciństwa” zorganizowanym przez teatr Artenes z Wrocławia. Dzieci miały możliwość obejrzeć trzy baśnie ,, Szczęśliwa rodzina”, ,,Świniopas”, ,,Krzesiwo”. Narratorem opowieści był Ole Zmruż - oczko. Każda z baśni zawierała pouczający morał.

IMG 31161Od 2- 3 października w naszej szkole gościło Mobilne Planetarium, w którym dzieci odbyły niezwykłą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. „W małej części ogromnej spiralnej galaktyki sąsiaduje ze sobą osiem fascynujących planet, z centralnym potężnym władcą – Słońcem.

20170928 082050Ostatni tydzień był dla klasy bardzo owocowy. Dzieci zrobiły galaretkę owocową, która była dla wszystkich pysznym deserem w Dniu Chłopca. W tym dniu mieliśmy mnóstwo konkursów, m.in. jedzenie jabłka na czas, nadmuchiwanie balonów, tor przeszkód i inne.

IMG 20170921 10031421 września klasa III c wybrała się na wycieczkę do piekarni Społem. Dzieci zobaczyły miejsce, w którym powstaje chleb i inne pieczywo. Dowiedziały się, jak przebiega cały proces pieczenia chleba i jakich maszyn do tego się używa. Porównywały też różne rodzaje mąki i same formowały bułki. Na koniec nastąpiła degustacja pieczywa, na którą dzieci czekały z niecierpliwością. Było bardzo ciekawie i smacznie.

WP 20170921 10 21 29 ProW czwartek 21. 09. 2017 r. dzieci z klasy I  odwiedziły Komendę Powiatową Policji we Wrześni. Starszy sierżant  Adam Wojciechowski rozmawiał z dziećmi na temat ,,Bezpieczny powrót ze szkoły" .