„W krainie morskich fal”

W dniach 17-20 maja 2017 br. trzydziestoosobowa grupa uczniów naszego gimnajum edukowała się w ramach Zielonej Szkoły. Tematyka zajęć oscylowała wokół hasła: „W krainie morskich fal”. Wyjazd zorganizowało  Starostwo Wrzesińskie.
Punktem noclegowym i bazą pobytu był ośrodek „Joanna” w miejscowości Dźwirzyno. Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu zapoznaliśmy się z okolicą i przywitaliśmy z morzem. Zwiedzaliśmy też Rewal skąd plażą odbyliśmy spacer do Trzęsacza. Miejscowość ta znajduje się na 15 Południku wyznaczajączym czas środkowoeuropejski. Tu zwiedziliśmy „Muzeum na Klifie”. Trzeciego dnia pobytu udaliśmy się do Kołobrzegu. Oprócz zapoznania się z głównymi zabytkami i historią miasta, mieliśmy okazję odbyć  godzinny rejs statkiem, co dla większości stanowiło niemałą atrakcję.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach sportowych, jak też opracowywała karty pracy dotyczące zagadnień związanych z morzem: historia, przyroda, matematyka itp. Pogoda sprzyjała realizacji założonych zadań. Wiele zajęć odbywało się w terenie.
Należy podkreślić doskonałe warunki lokalowo - żywieniowe, jak też przyjazną atmosferę panującą w ośrodku. Kolejną zaletą wyjazdu był przewoźnik – firma „Podróżnik”, której kierowca cechował się dużym poczuciem humoru, wyrozumiałością i cierpliwością. Sprawiał, że czas spędzony w autokarze również należal do bardzo przyjemnych.
Należy docenić postawę młodzieży, która z entuzjazmem realizowała założone cele wyjazdu. Dziękujemy podopiecznym za zdyscyplinowanie, a organizatorom za umożliwienie edukacji na łonie natury.

Opiekunowie wyjazdu: Agnieszka Adamska i Julita Niszczak

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

20170518 084308W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 18 maja 2017 roku klasy: III a, III b, III c  na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni uczestniczyły w spotkaniu z Grzegorzem Kasdepke – ulubionym pisarzem, autorem książek dla dzieci.

Dzień Mamy i Taty w zerówce!

DSC 4726Dnia 18 maja w naszej szkole dzieci z zerówki zaprosiły rodziców na wspaniałe przedstawienie z okazji Dnia Matki i Ojca. Zaproszeni goście z uwagą wysłuchali wierszyków i piosenek, które przygotowały ich pociechy. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione prezenty.

XVII Powiatowy Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty.

17 maja 2017 r. po raz siedemnasty odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny. Na zawody stawiło się 29 uczniów gimnazjów z Wrześni, Kołaczkowa, Miłosławia, Orzechowa, Nekli, Targowej Górki, Pyzdr, Nowego Folwarku i Otocznej. W ciągu dziewięćdziesięciu minut  mieli oni do rozwiązania 15 zadań zamkniętych i  4 zadania otwarte, za które łącznie mogli uzyskać 38 punktów. Sztuka ta prawie udała się trzem osobom. Byli to: Julia Nowicka (Gimnazjum nr 2 we Wrześni), Anna Waliszka (Gimnazjum w Nekli) oraz Marek Pęchorzewski (Gimnazjum w Pyzdrach). Z wynikiem 37 punktów zajęli oni I miejsce. Michał Zajda (Gimnazjum nr 1 we Wrześni) z wynikiem 35 punktów zajął II miejsce. Trzeci wynik, 34 punkty i III miejsce w konkursie, przypadło Julii Klechammer  (Gimnazjum nr 2 we Wrześni). Świetnych wyników gratulujemy uczniom i ich nauczycielom.

konkurs

Klasa II c z wizytą w Bibliotece Dziecięcej

Zdjęcie0431W ramach spotkań z znanym pisarzem twórczości dziecięcej, tym razem klasa II c uczestniczyła w spotkaniu z Zofią Stanecką pisarką dla dzieci. Dzieci dowiedziały się między innymi, że ulubione przez nich książeczki o Basi, pani Zofia pisze w ciągu jednego dnia.

Klasy 0 – III w WOK-u

Zdjęcie0425Dnia 15 maja dzieci z klas 0 – III uczestniczyły w przedstawieniu pt. „ Karolcia” zorganizowanym przez Teatr Artenes z Wrocławia. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak  historia o Karolci i jej koralika została ożywiona przez grę aktorów. Było wiele wrażeń i humoru. Na uwagę zasługuje fakt, że w trakcie gry aktorzy przypominali dzieciom o zasadach poruszania się po drodze oraz jak udzielać pomocy potrzebującym.

Osiągnięcia konkursowe naszych uczniów

DSC 10341W maju kończą się zmagania konkursowe. Zbliża się koniec roku szkolnego, zatem czas na podsumowania. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 udzielali się w wielu dziedzinach. Uwieńczeniem ogromu pracy są uzyskane przez nich tytuły laureatów, finalistów, czołowe lokaty i wyróżnienia.

34. Bieg Kosynierów

18193193 1324300604305669 5229007429990248682 oDnia 30.04.2017 r odbył się we Wrześni 34. Bieg Kosynierów. Celem imprezy jest popularyzacja biegów masowych,bieganie jako najprostsza forma ruchu oraz promocja Miasta i Gminy Września. W tegorocznym biegu wzięło udział 647 biegaczy z całej Polski i z Europy.

Poznajemy stolicę Polski

24 kwietnia uczniowie klas 1A, 1D, 2B oraz 3D udali się na wycieczkę do stolicy Polski. Swoją przygodę z Warszawą rozpoczęli wizytą na lotnisku F. Chopina, na którym przewodnik przeprowadził krótki kurs zachowania dla osób wybierających się w podróż lotniczą. Następnie grupa udała się do siedziby TVP, gdzie pod czujnym okiem jednego z pracowników zgłębiała tajniki produkcji telewizyjnej.

Uwaga nauczyciele matematyki gimnazjów powiatu wrzesińskiego.

Przypominamy, że zbliża się termin XVII Powiatowego Konkursu Matematycznego. Będzie on miał miejsce 17 maja 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 we Wrześni ul. Kosynierów 32. Konkurs rozpocznie się o godzinie 10.00. Prosimy o przybycie 30 minut wcześniej.
Jeśli nie zgłosiliście jeszcze chęci udziału swoich uczniów, możecie to uczynić do 11 maja, dzwoniąc do sekretariatu szkoły pod numer 614360299.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
62-300 Września ul. Kosynierów 32