Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04. września 2017r. o godz. 9.00

Świetlica w roku szkolnym 2017/2018

Zapisy na obiady szkolne i zgłoszenia do świetlicy przyjmowane będą w dniu 04.09.2017r.
w sali nr 19 do godz. 11.00. Obiady wydawane będą od 05.09.2017r.

ŻYCIE I FILM, CZYLI UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM NR 1 IM. M. KOPERNIKA WE WRZEŚNI

Dnia 23 czerwca 2017r. we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość pożegnania uczniów kl. III Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika we Wrześni. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście, między innymi burmistrz Miasta i Gminy Września pan Tomasz Kałużny, przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni pan Waldemar Grześkowiak, ksiądz kanonik Mieczysław Kozłowski, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pan Jarosław Malicki, prezes Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego pan Bolesław Święciochowski, „Przyjaciele Szkoły” państwo Krystyna i Jan Nowakowie oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Andrzejczak – Wagner.

Lekcja tolerancji.

tol.1W klasach gimnazjum i szkoły podstawowej, w ramach zajęć WDŻ przeprowadzono ćwiczenie, pokazujące z jakimi utrudnieniami spotykają się osoby posiadające dysfunkcje. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom, że funkcjonowanie w szkole osób np. z dysleksją jest trudnym zadaniem.

,,THE VOICE OF WRZEŚNIA” III edycja konkursu muzycznego!

Wyniki konkursu muzycznego:

„NIETYPOWE LEKCJE W RAMACH KÓŁKA MATEMATYCZNEGO”

20170608 122803Wiadomo, że matematyka to trudny przedmiot, ale nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie klasy Ia, którzy zajmowali się różnymi projektami na lekcji w ramach kółka matematycznego.

AKCJA „PODARUJ MASKOTKĘ CHOREMU”

20170610 124644W maju bieżącego roku klasa Ia postanowiła poświęcić czas na zbiórkę maskotek dla chorych dzieci i dorosłych ze Szpitala Powiatowego we Wrześni. Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

Robotyka wśród najmłodszych

20170607 110522Dzięki uprzejmości pani Anny Bartlewicz oraz młodzieży z gimnazjum, uczniowie klasy Ia wraz z opiekunkami wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji z zakresu robotyki. 5 czerwca dzieci mogły sterować małymi robotami

Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji we Wrześni

20170523 090845W dniu 23 maja dzięki współpracy z pedagogiem szkolnym – Katarzyną Pacochą, zorganizowana została w klasie Ia wycieczka do Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Happening z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska

05.06.2017 M. Sotirov 045Dnia 5 czerwca obchodzony jest na świecie Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji w naszej szkole odbył się happening i wystawa prac związanych z ochroną środowiska. Happening przygotowali uczniowie z klasy Ic - klasy ratownictwa medycznego i technicznego, oraz klasy VIa pod kierunkiem p. Marioli Sotirov (nauczyciela przyrody).

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
62-300 Września ul. Kosynierów 32