Wszyscy wiedzą o tym, że 1 czerwca był dniem wyjątkowym, nie tylko z racji święta wszystkich dzieci, ale także dlatego, że  uczniowie naszej szkoły otrzymali wówczas wyjątkowy prezent. Tego dnia bowiem  odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali sportowej, na którą od dawna czekaliśmy. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości a wśród nich między innymi Pan Adam Wysocki – Przedstawiciel Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki, pan Krzysztof Błaszczyk – wicekurator oświaty w Poznaniu, pan Piotr Reiss – Reprezentant Polski w piłce nożnej, piłkarz KKS Lech Poznań.  Nie zabrakło również przedstawicieli władz lokalnych – Burmistrza Miasta i Gminy Września Tomasza Kałużnego wraz z zastępcami, Przewodniczącego Rady Miejskiej – pana Waldemara Grześkowiaka, Starosty Powiatu Wrzesińskiego – pana Dionizego Jaśniewicza.
Po uroczystym przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu przez księdza Tomasza Mruga pani dyrektor Halina Kotyk rozpoczęła swoje przemówienie, w którym  wspomniała, że rozbudowa bazy sportowej była od początku jej ogromnym marzeniem.  W dalszej części przybliżyła sylwetki wspaniałych sportowców – absolwentów naszej szkoły – jednocześnie wyrażając nadzieję, że nowoczesna sala sportowa przyczyni się do rozwoju kultury fizycznej i  kolejnych sukcesów sportowych. Na koniec swojego przemówienia pani dyrektor wyraziła wdzięczność za zaangażowanie i wysiłek jaki panowie Tomasz Kałużny – Burmistrz Miasta i Gminy Września, Tomasz Wiktor – Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki i Waldemar Grześkowiak – Przewodniczący Rady Miejskiej włożyli w powstanie tego obiektu i w dowód uznania wręczyła im pamiątkowe medale.
W trakcie części artystycznej, sala sportowa zmieniła się na kilka chwil w studio sprawozdawcze, którego relacjonowano  sukcesy sportowe uczniów naszej szkoły.
Niewątpliwie był to dzień pełen emocji i z pewnością przejdzie do historii naszej szkoły.

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Początek strony