WP 20170930 09 10 37 Pro30 września od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej. Uczniowie klas I ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły Halina Kotyk powitała gorąco rodziców, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Po powitaniu dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Oto ja”i obejrzały część artystyczną przygotowaną przez klasę III c. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych a wychowawczynie wręczały dyplomy. Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia i kuferki z niespodzianką. Ten uroczysty dzień pozostanie wszystkim na długo w pamięci. 

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Początek strony